У Дніпропетровську відбувся фестиваль художньої творчості студентів "Тарасова криниця"
10.04.2012 | 16:55
Дніпропетровська ОДА
 

У рамках відзначення 80-річчя Дніпропетровщини в обласному центрі відбувся VІ Фестиваль художньої творчості студентської молоді «Тарасова криниця».

«Тарас Шевченко є центральним символом нашої культури. Його могутня постать утілює дух цілих поколінь волелюбних співців від славетних козацьких часів аж до сьогодення. Проведення у Дніпропетровську фестивалю художньої творчості «Тарасова криниця» - це чудова можливість для молоді вшанувати його творчість, доторкнутися до джерела української духовності», - сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

У фестивалі брали участь відомі студентські творчі колективи. Це студентський хор та оркестр народних інструментів Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара; Народний художній колектив Білгород-Дністровського педагогічного училища; вокальна студія «Апрель» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка; ансамбль української народної пісні Запорізького педагогічного коледжу; тріо бандуристів «Нікопольчанка» Нікопольського педагогічного училища та інші.

На сцені Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім.О.Гончара виступили творчі студентські колективи в таких номінаціях: «Художнє слово», «Аматорське поетичне слово», «Вокальне мистецтво (виконання українських народних та сучасних пiсень)», «Декоративно-прикладне мистецтво та художня праця», «Інструментальна музика», «Хореографічне мистецтво», «Пошукові проекти з творчості Т.Г.Шевченка» за наступними темами:

- твори Т.Шевченка;

- твори, присвячені Т.Шевченку;

- українська громадянська поезія патріотичного спрямування;

- українська пісня (соло, дуети, хорові колективи);

- український танок.

  Учасники фестивалю ознайомились із творчим пошуковим проектом студентів коледжу «Шевченко і Придніпров'я», взяли участь у майстер-класі з Петриківського розпису, котрий провели студенти коледжу. Також гості міста побували на екскурсії «Шевченківські місця Дніпропетровська» та переглянули виставу «Кайдашева сім'я» Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. У рамках програми фестивалю пройшло урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245116500