Мінінфраструктури ініціює залучення центральних органів влади до боротьби з нелегалами
11.04.2012 | 14:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ
 

У боротьбі з нелегальними автоперевізниками Міністерству інфраструктури України допомагатимуть інші органи центральної влади – з цією метою буде створено міжвідомчу робочу групу. Про це повідомив заступник директора департаменту автомобільного транспорту – начальник відділу внутрішніх перевезень Роман Дубас 10 квітня під час засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері автомобільного транспорту комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку.

«На сьогодні вже є розпорядження за підписом першого заступника Міністра Костянтина Єфименка щодо створення робочих груп у регіонах. Крім того, відповідне звернення надіслано й усім міністерствам», - зазначив Роман Дубас.

Обласні та місцеві органи влади виступають організаторами перевезень, тому доцільно, щоб і вони брали участь у розробці нової нормативно-правової бази. Відтак учасники міжвідомчої комісії разом працюватимуть над вдосконаленням законодавства у частині автомобільного транспорту, зокрема, усуватимуть недоліки у документах, використовуючи які недобросовісні перевізники здійснюють перевезення без оформлення дозвільних документів, уникають сплати податків, використовують переобладнаний рухомий склад тощо.

Крім того, на засіданні, в якому взяли участь директор департаменту автомобільного транспорту Мінінфраструктури Дмитро Петухов, голова Укртрансінспекції Євген Пронченко, президент ВААП народний депутат Ігор Шкіря, представники Мінекономрозвитку,  МВС, ДПС, члени асоціації автоперевізників України, було обговорено питання порядку введення процедури легалізації перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення без оформлення дозвільних документів та наказ Мінінфраструктури «Про затвердження типової форми договору між перевізником і замовником про організацію нерегулярних пасажирських перевезень» - цей документ вже підготовлено й наразі він знаходиться на розгляді в Мінекономрозвитку.

Мінінфраструктури вже котрий місяць поспіль проводить активну роботу з підготовки проектів змін до законодавства, що стосуються роботи автоперевізників. Зокрема, пропонується вилучити обов’язкову норму погодження організатором перевезень паспорту регулярного автобусного маршруту. Дію дозволів на перевезення на маршруті переможцю конкурсу буде продовжено до 7 років. До участі у конкурсі не допускатимуться перевізники з переобладнаними з вантажівок автобусами. У «Податковий кодекс України» буде внесено зміни щодо створення рівних умов оподаткування усіх суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку пасажирських перевезень. Також буде розроблено порядок відкриття та закриття автобусних маршрутів загального користування та створено Єдиний реєстр цих маршрутів. Обов’язковим стане використання на міжміських та міжнародних маршрутах автобусів, обладнаних обмежувачем швидкості та пасажирськими сидіннями з ременями безпеки, а також відповідно до Протокольного рішення наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова від 9 лютого поточного року доручено Мінсоцполітики разом з іншими Міністерствами вжити заходів щодо запровадження у 2013 році адресної грошової допомоги.

  Нагадаємо, завдання Мінінфраструктури не позбавити нелегалів бізнесу, а забезпечити їм умови для здійснення своєї діяльності у законодавчому полі. Впровадження заходів з цього приводу на особистому контролі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова. З цією метою під його головуванням  проведено два круглі столи за участі перевізників.

На виконання доручення Бориса Колеснікова при Мінінфраструктури створено цілодобову диспетчерську службу для консультацій перевізників. На сайті відомства впроваджено рубрику фото та відеоматеріалів щодо фактів порушень перевізниками законодавства, зокрема, й про нелегальні перевезення пасажирів.      

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245120128