Комітет ВР підтримав урядовий законопроект щодо удосконалення професійно-технічної освіти
12.04.2012 | 11:54
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
 

Члени Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти підтримали пропозицію Міністра МОНмолодьспорту Дмитра Табачника стосовно направлення урядового законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення управління професійно-технічною освітою (№9587 від 13.12.2011) на розгляд парламенту у першому читанні.

Законопроект, серед іншого, пропонує посилити роль місцевих органів виконавчої влади в управлінні системою ПТО, заявив Міністр, доповідаючи на засіданні Комітету ВР і наголосив, що документ «підсумовує пропозиції та прохання абсолютно всіх місцевих органів виконавчої влади та працівників професійно-технічної освіти» і враховує міжнародний досвід.

За його словами, це один з небагатьох законів, який був підтриманий кожною регіональною адміністрацією і кожним головним управлінням освіти усіх 27 регіонів України.

Дмитро Табачник розповів про проведений у Львівській та Харківській областях і місті Києві експеримент, де розпорядчі, управлінські функції та фінансування закладів ПТО передано місцевим органам влади. «Висновки однозначні: і Львів, і Київ, і Харків підтверджують позитив», - сказав він.

Міністр нагадав, що у 2011 році 135 закладів ПТО фінансувалися з Держбюджету, 781 – з місцевих бюджетів, зауваживши: «Проте, функції фінансування органів ПТО місцевими органами влади без регулювання діяльності, - малоефективний спосіб управління».

Дмитро Табачник підкреслив: «Кабінет Міністрів у межах цього закону підтримує передачу, делегування окремих повноважень місцевим держадміністраціям».

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245123933