Микола Азаров: У 2012 році Україна матиме ще два лінійні прискорювачі, в 2013 - ще шість
13.04.2012 | 19:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Україна має намір широко впроваджувати ядерну медицину при лікуванні ракових захворювань. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Спеціальною робочою групою Європейської Організації Ядерних Досліджень (ЦЕРН).

Він поінформував представників ЦЕРН, що за останні два роки в Україні було побудовано два центри ядерної медицини, які працюють за технологією ПЕТ-КТ: «Вони вже рік лікують онкохворих».

Микола Азаров також повідомив, що в поточному році в Україні з’явиться ще два лінійні прискорювачі, які працюватимуть на медичні цілі, а в наступному – ще шість: «Для нашої країни ракові захворювання – це велика проблема. Тому ми намагаємося брати все найновіше в лікуванні і не шкодуємо на це грошей. Хоча це не так просто для нас зараз».

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд вивчає можливості впровадження в Україні найсучаснішого проекту протонної терапії. «Це дуже вартісний проект. Але це саме вістря технологій лікування. Тому ми думаємо про можливість мати цю технологію в Україні», - заявив Микола Азаров.

У свою чергу працівники ЦЕРН повідомили, що зараз працюють над здешевленням обладнання для протонної терапії і запросили українських фахівців в науці та інженірінгу взяти участь в цьому проекті.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245132410