У Хмельницькому відбудеться фестиваль бандуристів
17.04.2012 | 09:34
Хмельницька ОДА
 

27-29 березня в місті Хмельницькому проводитиметься відкритий фестиваль-конкурс бандурного мистецтва “Золоті струни”.

Відкритий фестиваль-конкурс бандурного мистецтва “Золоті струни” проводиться в області вперше. Йому передувало традиційне обласне свято бандурного мистецтва “Грай, моя бандуро”, яке проводилось в останні роки на базі Пасічнянської та Полонської дитячих музичних шкіл, Нетішинської та Ярмолинецької дитячих шкіл мистецтв.

У цьогорічних “Золотих струнах” беруть участь 68 юних бандуристів – учнів випускних класів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, учні музичних спеціалізованих шкіл – десятирічок, студенти вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації (музичних училищ, коледжів культури і мистецтв, училищ культури) України. Географія фестивалю–конкурсу досить широка. До Хмельницького прибудуть учасники з Тернополя, Львова, Харкова, Луцька, Кіровограда, Одеси, Чернігова, Сум, Полтави, Чернівців, Рівного та області, Херсона, Житомира, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Хмельницької області.

Організатори фестивалю-конкурсу: управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації, управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Хмельницький обласний науково–методичний центр культури і мистецтва, Хмельницьке музичне училище ім. В.Заремби.

27 березня о 17.00 у Хмельницькій дитячій школі мистецтв відбудеться урочисте відкриття фестивалю-конкурсу та святковий концерт. Програма заходу насичена. В ході його проведення відбудуться концерти у мистецьких навчальних закладах міста, урочисте відкриття конкурсу та святковий концерт, конкурсні прослуховування учасників, круглий стіл “Актуальні питання розвитку бандурного мистецтва в Україні”, майстер-класи артиста Національної капели бандуристів Сергія Захарця з гри на старосвітській бандурі та нагородження переможців.

Завершиться ця творча мистецька акція заключним гала–концертом 29 березня у Хмельницькій ДМШ. У заключному концерті візьмуть участь переможці конкурсу та відомі артисти–бандуристи: Тарас Лазуркевич, Дмитро Губ’як, Георгій Матвіїв, студенти Національної музичної академії ім. П.Чайковського, наші краяни Олена Голоднюк та Оксана Буга, тріо бандуристок з Луцька та студенти Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245134205