Микола Азаров: Компенсація вкладникам "Ощадбанку" - крок до повернення довіри людей до держави
07.05.2012 | 19:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Виплата українцям компенсації за вкладами «Ощадбанку» колишнього СРСР – це робота Уряду над відновленням довіри населення до держави та влади. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

За словами Глави Уряду, доходи населення – це головна інвестиція в національну економіку. Але питання внутрішніх інвестицій – це, насамперед, питання довіри до влади. «За ці 20 років люди втратили довіру до держави і влади, бо сьогодні одне рішення приймається, а наступний Уряд приймає вже інше. Або рішення прийняли, але воно не виконується. Тому довіра швидко не відновлюється. Щоб відновити довіру, треба постійно виконувати зобов’язання перед людьми», - підкреслив Микола Азаров

 «Ось звідси і пішла ініціатива повернути людям втрачені вклади «Ощадбанку» СРСР і сказати, що державі все-таки можна вірити. Зрозуміло, що відразу ніхто наші державні облігації купувати не буде. Але поступово ми можемо використовувати такий інструмент, як цінні папери нашої держави, і наш народ стане найголовнішим інвестором в національну економіку», - пояснив Прем’єр-міністр.

Він додав, що коли українське населення стане головним інвестором України, тоді нашою державою зацікавляться і іноземні інвестори: «Бо жоден закордонний інвестор не буде вкладати гроші в економіку до тих пір, поки не побачить, що у неї вкладає свої заощадження власний народ».

Разом з тим, Микола Азаров наголосив, що зараз 300 млрд. грн. лежить на депозитних банківських рахунках: «Ми бігаємо з протягнутою рукою і просимо позики, а наші люди мають на рахунках 300 млрд. грн. - ось вам джерело інвестицій. Але ми не можемо їх залучити, бо нема довіри».

Прем’єр-міністр при цьому висловив сподівання, що владі своїми діями все таки вдасться повернути довіру українських громадян: «Нам ніхто не може дорікнути, що за ці два роки ми не виконали хоча б одного зобов’язання, яке ми давали перед людьми – ми все виконували».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245188187