Митники 5 країн працюватимуть у Штабі в Держмитслужбі під час "Євро-2012"
23.05.2012 | 10:23
Прес-служба Державної митної служби
 

Представники митних відомств України, Росії, Білорусі, Молдови та Польщі працюватимуть в спеціально створеному штабі в Моніторинговому центрі Держмитслужби в Києві.

З такою пропозицією виступив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час тристоронньої зустрічі голів митних адміністрацій України, Молдови та Білорусі в Одесі.

«Це дозволить синхронізувати зусилля митників п’яти країн у їхньому прагненні зробити перетин кордону для спортсменів та вболівальників максимально швидким та комфортним» – зазначив голова Держмитслужби.

Цю пропозицію підтримали і Голова Державного митного комітету Республіки Білорусь Олександр Шпилевський та Гендиректор митної служби Республіки Молдова Тудор Баліцкі. До цього зазначену ініціативу підтримали російські та польські митники.

Говорячи про спільні напрацювання митників, Тудор Баліцкі зазначив, що після введення на українсько-молдовському кордоні спільного контролю ефективність роботи пунктів пропуску, в яких працює це нововведення зросла щонайменше на 20 відсотків.

А Олександр Шпилевський наголосив на тому, що співпрацюватимуть і відділи власної безпеки митних відомств трьох країн, які займаються виявленням та попередженням корупційних проявів серед працівників митних служб.

Сторони також прагнуть уніфікувати стандарти митного оформлення у відповідності до провідних світових вимог. Тож обмінюватимуться інформацією не лише про вантажі та автівки, які прямують до країни – сусіда. А й про особливості вітчизняного митного законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних норм.

Також спільно залучатимуть міжнародну технічну допомогу. Адже відповідне обладнання пунктів пропуску сучасними технічними засобами, зокрема сканувальними, є запорукою не лише внутрішньої, а й європейської (всі три країни межують з Євросоюзом) та світової безпеки. Оскільки транзитний потенціал України, Молдови та Білорусі прагнуть використати не лише законослухняні громадяни, імпортери та експортери, а й несумлінні суб’єкти та контрабандисти. І ефективно протистояти цим спробам митникам допомагає зокрема і новітнє обладнання у пунктах пропуску на кордоні.

Голови митних відомств України, Білорусі та Молдови підписали спільну заяву про співпрацю.

Під час візиту гості побували в Одеському морському торговельному порту на "Євротерміналі". Та у пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245232746