Кабінет Міністрів пропонує затвердити Концепцію державної політики у сфері реорганізації кримінально-виконавчої системи
23.05.2012 | 17:27
Прес-служба Міністерства юстиції
 

Кабінет Міністрів пропонує затвердити Концепцію державної політики у сфері реорганізації кримінально-виконавчої системи. Проект Концепції, який розробляло Міністерство юстиції, був схвалений на засіданні Уряду сьогодні, 23 травня.

 

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, проект Концепції планується передати на розгляд Президентові України для ухвалення відповідного Указу.

 

Концепцією пропонується визначити проблеми у сфері організації та діяльності кримінально-виконавчої системи, а також шляхи та способи їх розв’язання.

 

Так, серед проблемних питань, що відзначені в проекті Концепції, є покращення умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту; удосконалення системи охорони здоров’я та підвищення якості надання медичної допомоги засудженим та особам, узятим під варту; підвищення ефективності діяльності персоналу органів і установ виконання покарань. Крім того, проектом пропонуються заходи, спрямовані на підвищення соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, модернізацію сфери виробничої діяльності установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, а також професійну підготовку засуджених. Пропонуються заходи, спрямовані на підвищення ефективності виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

 

Реалізація Концепції розрахована на період 2012 – 2017 років та здійснюватиметься шляхом прийняття нового та внесення змін до чинного законодавства України, яке регулює питання діяльності кримінально-виконавчої системи та порядок виконання покарань.

 

Також планується здійснити організаційні, методичні та інформаційні заходи, спрямовані на створення в країні сучасної моделі управління кримінально-виконавчою системою, забезпечення її кваліфікованим персоналом, гуманізацію умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, модернізацію виробничої сфери підприємств установ виконання покарань.

 

Прогнозується, що за результатами реалізації положень Концепції умови утримання засуджених в Україні будуть приведені у відповідність до європейських стандартів, буде запроваджено процедуру досудової пробації (визначення найбільш ефективного для даної особи виду покарання - позбавлення волі чи іншого альтернативного покарання - на основі прогнозу подальшої поведінки особи та можливостей її виправлення у в’язниці чи на волі), створено систему якісної медичної допомоги засудженим та механізм соціальної реабілітації засуджених, повернення їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Будуть також створені умови для залучення засуджених до праці, відшкодування ними завданих злочином збитків та інших майнових зобов’язань, створення служби пробації (покарання без позбавлення волі), формування кадрової політики відповідно до Європейських пенітенціарних правил.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245236468