Микола Присяжнюк: Китай профінансує український аграрний сектор на $3 млрд.
02.07.2012 | 11:52
Прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства
 

28 червня в Пекіні підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортним банком Китаю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві. Меморандум дає змогу Україні залучити кошти в обсязі 3 млрд. дол. на фінансування конкретних проектів у сільськогосподарському секторі.

 «Підписання меморандуму про виділення 3 млрд. дол. для розвитку аграрного сектора нашої країни - закономірне проміжне рішення в рамках співробітництва та домовленостей між керівниками наших країн. Воно також є наслідком співпраці між Національними банками, зокрема, є логічним наслідком підписання (минулого вівторка в Пекіні) свопа», - прокоментував Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, який поставив свій підпис під Меморандумом.

Глава Національного банку України Сергій Арбузов, який був присутній на церемонії підписання, відзначив унікальність документа як щодо суми, так і щодо умов її надання.

«Китайська сторона проявила гнучкість у цьому питанні, і ми їй за це вдячні; зі свого боку ми не підведемо і будемо поставляти в КНР сільгосппродукцію найвищої якості», - сказав він.

Микола Присяжнюк також висловив упевненість у тому, що цей фінансовий потенціал дасть можливість, по-перше, поліпшити і збільшити обсяг товарообігу сільськогосподарської продукції та продовольства, а по-друге, сприятиме надходженню нових інвестицій в аграрний сектор, що дасть змогу збільшити продуктивність, поліпшити фінансові можливості для сільгоспвиробників країни і, відповідно, технічне переоснащення.

Глава Мінагрополітики також висловив сподівання, що після узгодження всіх деталей обома сторонами процес піде досить швидко. Він також додав, що відповідно до Меморандуму Україна зможе залучити кошти на фінансування конкретних проектів у агросекторі.  Конкретні проекти та умови отримання грошей обговорюватимуться додатково.

Міністр підкреслив, що домовленості, які зафіксовані в Меморандумі, дають змогу ініціювати подальші переговори щодо виділення кредитних грошей та щодо гарантій, надання яких є однією з умов Ексімбанку Китаю. Наразі обговорені, зокрема, умови кредиту і процентної ставки.

Заступник голови Ексімбанку Китаю Чжу Сіньцян, у свою чергу, підкреслив, що Україна - дуже хороший і надійний партнер для Китаю. «В останні роки наші зв'язки стали дуже тісними; ми готові з вами працювати у багатьох напрямках, особливо в сільському господарстві», - зауважив він.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245350552