Роботи з нормативної грошової оцінки земель прискорять кредити
20.07.2012 | 16:56
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів
 

Заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков у ході зустрічі з керівництвом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області окреслив три проблемні напрями для активізації подальшої роботи обласної землевпорядної служби: земельний кадастр, нормативна грошова оцінка земель, встановлення меж населених пунктів. Саме ці питання потребують посиленої уваги як з боку органів Держземагентства, так і органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів. Тим більше, що на підписі у Президента України знаходяться законопроекти, які вносять процедурні зміни до Земельного кодексу України, інших законодавчих актів земельної сфери.

Як вирішуватимуться ці питання? На думку Євгена Берднікова, прискорення робіт з нормативної грошової оцінки земель можна оперативно провести, залучивши кредити. Адже окупність цих витрат становить 2 - 4 місяці. Після цього місцеві бюджети отримуватимуть лише зиск. Тому слід пам’ятати, що це не видаткова стаття бюджету, а фактично прибуткова.

Заступник Голови Держземагентства розповів про новації у сфері Державного земельного кадастру. Він наголосив, що наразі відповідне програмне забезпечення має системний, повномасштабний характер. На відміну від попередніх програм, цей комплекс забезпечуватиме доступ кожного громадянина до відомостей через Інтернет.

Поставки необхідної організаційної техніки та комп’ютерного обладнання здійснюються за кошти Світового банку в рамках відповідного проекту. Вони допомагатимуть у скануванні та оцифровці наявних кадастрових матеріалів. Їх якісний обробіток заощаджуватиме час як громадян-відвідувачів, так і уповноважених виконавців. Ці дані використовуватимуться і в процесі встановлення меж населених пунктів.

Євген Бердніков також повідомив, що очікують президентського підпису прийняті парламентом зміни до Земельного кодексу України. Статті 135-139 цього нормативного документа тепер чітко регулюватимуть проведення земельних аукціонів. Головним управлінням Держкомзему відтак готуватимуться лоти для проведення земельних торгів. Отже, місцеві і Державний бюджети отримають джерело доходів для реалізації місцевих програм розвитку. Продаватимуться не лише земельні ділянки, а й права оренди на них. Тож грошовий потік до бюджетів обіцяє бути сталим.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245407743