Микола Присяжнюк: Новітні технології вирощування зернових дозволять протистояти природно-кліматичному впливу
23.07.2012 | 16:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Отримати високу врожайність зернових, враховуючи природно-кліматичні зміни в України, стає все важче. Тож вирішенням цієї проблеми має стати поширення новітніх технологій в усіх регіонах. Про це під час робочої поїздки на Київщину заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми бачимо, що земля виснажується та не відновлює родючість до потрібного рівня, тому ми шукаємо шляхи подолання цієї ситуації. Одним із рішень є використання новітніх технологій, не зважаючи на те, що інколи їхній перехідний період становить від 3 до 5 років», - зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк підкреслив, що досвід одного з господарств Київської області, яке він сьогодні відвідав, доводить ефективність використання новітніх технологій, зокрема при вирощуванні гречки.

«Ми бачимо, що застосовуючи технологію «NО-TILL», господар має на цих угіддях урожайність гречки вищу, ніж у середньому по Україні та області. Ми також, скоріш за все, будемо рекомендувати південним областям, де в цьому році не було сніжного покрову і бурі прибрали великий шар чорнозему, використовувати цю технологію», - зауважив Микола Присяжюк.

  Взагалі, у цьому році в Київській області планується зібрати близько 23 тисяч тонн гречки. Для забезпечення цією крупою мешканців Києва та області необхідно 16 тисяч тонн.

«Такий високий результат вдасться досягнути завдяки дотриманню наукових рекомендацій і технологій. В Україні цього року, як і минулого, не буде дефіциту гречаної та інших круп. Так, очікуване виробництво гречки становить 260 тисяч тонн, що повністю забезпечить внутрішні потреби країни», - підкреслив керівник відомства.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245412109