НКЦПФР висловлює позицію щодо консолідації об'єктів інфраструктури фондового ринку
25.07.2012 | 16:49
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Сьогодні на світових фінансових ринках спостерігається тенденція до консолідації біржових майданчиків та поступова міжнародна інтеграція інших об’єктів інфраструктури фондового ринку. Зокрема, такі процеси наразі мають місце у Російській Федерації, де проходить процес об'єднання потужних фондових бірж ММВБ та РТС.

Ці тенденції сучасного фондового ринку знайшли своє відображення і в підході, викладеному Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) в Програмі розвитку фондового ринку на 2012-2014 роки щодо розвитку інфраструктури фондового ринку в Україні ісеред іншого, його біржового сегменту.

З огляду на сучасний стан економіки та стан вітчизняного фондового ринку одним з основних завдань регулятора, згідно з Програмою, є удосконалення ринкової інфраструктури, в тому числі, за рахунок консолідації біржової системи та здійснення інших важливих заходів.

Слід зазначити, що інтеграційні процеси на фондовому ринку пов’язані  з великою кількістю ризиків - як технологічних, так і регуляторних.

У зв’язку з цим вважаємо за необхідне донести до всіх учасників фондового ринку позицію НКЦПФР з цього питання. Переконані, що всі етапи консолідації біржової системи повинні бути стратегічно зваженими, прозорими, зрозумілими, передбачуваними та враховувати інтереси всіх учасників цих процесів, перш за все, учасників біржових торгів, та мати на меті підвищення стандартів надання біржових послуг.

Безумовно, процес консолідації об’єктів інфраструктури фондового ринку має бути чітко спланованим. У той же час усі питання, пов’язані з консолідацією, зокрема, стратегічні плани, мають бути розглянуті та обговорені з регулятором та учасниками ринку цінних паперів.

Зі свого боку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку при плануванні та проведенні консолідаційних процесів пропонує усім учасникам відповідних процесів більш активно співпрацювати з регулятором, серед іншого використовувати його консультативно-дорадчі органи, а саме Консультаційно-експертну раду, Стратегічну групу та Комітети НКЦПФР, що позитивно зарекомендували себе на ринку.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245419846