У Мінсоцполітики відбулася зустріч з представниками ОБСЄ
26.07.2012 | 10:05
Прес-служба Міністерства соціальної політики
 

У Мінсоцполітики відбулася зустріч першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Надраги з делегацією ОБСЄ на чолі з Верховним Комісаром у справах національних меншин Кнутом Воллєбеком та представниками Міністерства закордонних справ України. Йшлося про облаштування депортованих осіб за національною ознакою, їх адаптацію та інтеграцію в українське суспільство.

Вітаючи учасників зібрання, Василь Надрага зазначив, що це вже друга зустріч протягом останніх дев’яти місяців і відтоді відбулися значні позитивні зрушення у вирішенні проблемних питань, пов’язаних із задоволенням потреб депортованих осіб, які відносяться до компетенції Міністерства.

«Той факт, що Україна виявилася однією з небагатьох пострадянських держав, яка змогла зберегти міжетнічний мир і злагоду на своїй території, є заслугою виваженої політики, що проводить керівництво держави. Розв’язання нагальних проблем репатріантів у сучасних умовах здійснюється відповідно до законів України, указів Президента та постанов Кабінету Міністрів України», - підкреслив урядовець.

Василь Надрага повідомив, що у 2011 році на задоволення потреб депортованих осіб було заплановано і виділено з державного бюджету 23 мільйони 289 тисяч гривень, у 2012-му - 25 мільйонів гривень. Ці кошти, за його словами, спрямовуються на будівництво житла та  спорудження об’єктів інженерної інфраструктури в місцях компактного проживання репатріантів, а також на виплату  компенсації витрат на переїзд і перевезення багажу, одноразову матеріальну допомогу індивідуальним забудовникам житла.  Крім цього, надається фінансова підтримка газетам і  журналам, що друкуються кримськотатарською мовою, а також профінансовано заходи до дня депортації кримських татар, болгар, вірмен, греків, німців.

Великого значення у Мінсоцполітики надають Програмі розселення та облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, які повернулися на проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2015 року, яку 6 червня 2012 року затвердив своєю постановою Кабінет Міністрів України.

«Реалізація Програми дозволить підвищити рівень забезпеченості депортованих осіб житлом та необхідним  комплексом комунальної та соціальної інфраструктури, а також вирішить нагальні потреби репатріантів у соціальній сфері, сприятиме відродженню та розвитку освіти і культури депортованих осіб», - сказав Василь Надрага. 

  Перший заступник Міністра з приємністю презентував панові Воллєбеку примірник Програми і наголосив, що в Україні із вдячністю буде сприйнято будь-яку підтримку з боку партнерів у реалізації заходів зазначеного документа, у тому числі й з боку ОБСЄ.

Також Василь Надрага поінформував співрозмовників, що 20 червня 2012 року на пленарному засіданні Верховної Ради України було розглянуто та прийнято за основу проект Закону „Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою” (реєстраційний номер 5515). На даний час цей законопроект доопрацьовується у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Мінсоцполітики, разом із заінтересованими міністерствами і відомствами, в межах повноважень, бере активну участь в опрацюванні законопроекту.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245420774