Україна налагоджує співпрацю з Китаєм у галузі сільського господарства
09.08.2012 | 18:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Днями у Києві відбулися чергові переговори між українською та китайською сторонами у рамках підписаного 28 червня Меморандуму про співпрацю між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортним банком Китаю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві.

Виконання даного Меморандуму дасть можливість Україні, по-перше, поліпшити і збільшити обсяг товарообігу сільськогосподарської продукції та продовольства, а по-друге, сприятиме надходженню нових інвестицій в аграрний сектор, що збільшить продуктивність, поліпшить фінансові можливості для сільгоспвиробників країни і, відповідно, прискорить технічне переоснащення. Згідно з рішенням Уряду, фінансування здійснюватиметься на умовах як безпосередньої державної підтримки в сільському господарстві, так і на кредитній поворотній основі аграрного сектора. Відповідно до Меморандуму, Україна зможе залучити кошти на фінансування конкретних проектів в агросекторі.

На переговорах були узгоджені деталі щодо поставок українських зернових до Китаю. На даний час проводиться сертифікація рослинної продукції, зокрема пшениці, кукурудзи, сої, ріпаку, щодо вимог законодавства КНР для її експорту в межах міждержавних домовленостей.

Вже підписано угоду по фітосанітарній співпраці, а найближчим часом пройдуть переговори щодо узгодження обсягів експорту рослинної продукції. Виконавши офіційні процедури, Україна зможе розпочати поставляти пробні партії кукурудзи до Китаю, який щорічно закуповує 5-7 млн. тонн кукурудзи і основним постачальником якої для КНР є США. Китайська сторона потенційно зацікавлена у закупівлі українських зернових, особливо з огляду на зростаючий внутрішній попит та прогнози збільшення імпортної складової цієї групи товарів у найближчі 3-5 років.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245471189