В ООН схвалили українську систему латинізації географічних назв
22.08.2012 | 16:24
Пресс-служба Державного агентства земельних ресурсів
 

Делегація Державного агентства земельних ресурсів України взяла участь у Десятій конференції із стандартизації географічних назв і 27-й сесії Групи експертів ООН з географічних назв, що відбулися у Нью-Йорку.

Українські фахівці під час заходів, у яких безпосередню участь брали понад 90 учасників з країн-членів ООН, розповсюдили та представили учасникам конференції «Топонімічні настанови для редакторів карт та інших редакторів (для міжнародного використання)», які отримали схвалення експертів і розміщені на веб-сайті Групи експертів ООН з географічних назв (ГЕГН).

Експерти Держземагентства України доповідали на засіданні робочої групи з підготовки проекту резолюції конференції про впровадження української системи латинізації географічних назв. При його обговоренні українська позиція отримала підтримку експертів з Великої Британії, Російської Федерації, США, голови робочої групи П. Пялля (Естонія) та інших. 

Зокрема, українські спеціалісти поінформували учасників конференції про встановлення в Україні єдиних правил транслітерації українських власних назв латиницею, які використовуються в офіційних документах, при виданні картографічних творів, на табличках і вказівниках назв населених пунктів, вулиць, зупинок, станцій метрополітену тощо. Про це також було відзначено у доповіді Робочої групи ГЕГН з систем латинізації, яка запропонувала на розгляд учасників проект резолюції конференції про систему латинізації українських географічних назв. Значну увагу представники структур ООН та учасники заходу приділили інформації про географічні назви у глобальній та національних інфраструктурах геопросторових даних, створенню міжурядового механізму при зборі та наданні інформації.

На 27-й сесії Групи експертів ООН з географічних назв представники української делегації ознайомилися з новітніми інформаційними матеріалами щодо питань стандартизації географічних назв, а також з топонімічними настановами для редакторів карт для міжнародного використання.

Прийняття Десятою конференцією резолюції Х/10 про систему латинізації українських географічних назв, представлення та розповсюдження серед учасників топонімічних настанов для редакторів карт сприятиме вірному сприйняттю топоніміки нашої країни та більш коректному використанню міжнародним співтовариством українських географічних назв у виданнях, картографічних творах, ЗМІ тощо.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245512012