Держспоживінспекція: Перевірено товарів на суму майже 4,5 млн. грн.
29.08.2012 | 16:53
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів
 

29 червня в.о. Голови Держспоживінспекції України Ольга Соколова взяла участь у програмі «Точка зору» парламентського  телеканалу «Рада», де обговорювалась тема «Якість товарів шкільного асортименту».

Ольга Соколова повідомила, що територіальними органами з питань захисту прав споживачів постійно здійснюється контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації товарів шкільного асортименту.

Так, за оперативною інформацією станом на 28 серпня 2012 року перевірено товарів на суму майже 4,5 млн. грн. у 692 суб’єктів господарювання, у 484 з них встановлено різного роду порушення, що становить 70 %. Забраковано та знято з реалізації товарів на суму біля 2,2 млн. грн., що становить 49 %.

Аналіз стану споживчого ринку товарів шкільного асортименту  свідчить про те, що сьогодні намітилася стійка тенденція надходження на  споживчий ринок України товарів з грубими виробничими дефектами, із застосуванням недозволених сировинних матеріалів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я дітей. Ринок заполонили товари іноземного та невідомого походження.

Це стосується практично всіх сегментів товарів шкільного асортименту, у т.ч. дитячого одягу та трикотажу, оскільки стикаючись зі шкірою дитини одяг, зроблений без дотримання прийнятих для дітей стандартів, може нанести організму, що зростає, значної фізичної шкоди, а низька якість, через яку довгоочікувана сукня перетворюється в ганчір’я після першого ж прання, здатна нанести дитині психічну травму.

В умовах конкурентного середовища різні виробники намагаються отримати максимум прибутку за свій товар і іноді, на жаль, шляхом обдурювання споживачів та виготовлення і продажу недоброякісних і дуже часто фальсифікованих товарів.

За словами в.о. Голови  Держспоживінспекції України, головне, щоб батьки, які збирають дітей до школи, не купували товари шкільного асортименту на стихійних ринках, де, в основному, реалізуються неякісні товари.

Щодо ситуації в цілому, Ольга Соколова наголошує знову ж на тому, що необхідно прийняти Верховною Радою проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки продукції №9733, в  якому йдеться про скасування попередження суб’єктів господарювання за 10 днів про проведення перевірки. Тому що зникає ефект несподіваності, а за 10 днів навести лад можливо у будь-якому супермаркеті, якій реалізує товари не лише шкільного асортименту.

Ольга Соколова звернулась до всіх глядачів із проханням уважно вивчати маркування на етикетках та не забувати отримувати розрахунковий документ – чек, який і стане в пригоді, якщо все ж таки знадобиться допомога спеціаліста системи захисту прав споживачів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245532525