Україна підписала меморандуми про торгівлю і технічне регулювання з ЄЕК
10.09.2012 | 15:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Україна і Євразійська економічна комісія підписали меморандуми про торгово-економічне співробітництво і співпрацю в сфері технічного регулювання.

Документи підписали Прем'єр-міністр України Микола Азаров та Голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко.

«Для успішного розвитку наших держав надзвичайно важливо, що ми домовилися і встановили співробітництво між Урядом України і Євразійською економічною комісією як постійно діючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору», - сказав Микола Азаров.

Водночас він зазначив, що Україна хотіла б бути постійно представлена в Євразійській економічній комісії і брати участь у її засіданнях на правах спостерігача. «Ми хотіли б запропонувати вам розглянути питання представлення України в Євразійській економічній комісії і висловити наше бажання брати участь у її роботі на правах спостерігача», - наголосив Прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що Україна бажає акредитувати при комісії свого постійного представника-спостерігача, який би працював у складі Посольства України в РФ.

Водночас Глава Уряду зазначив, що підписання цих двох меморандумів знизить ризики у взаємній торгівлі, запровадить чіткі правила гри в торгово-економічних відносинах між Україною та країнами Митного союзу. За його словами, дотримання чітких технічних регламентів, передбачених у підписаних 10 вересня документах, унеможливить запровадження низки неконкурентних заходів обмеження у взаємній торгівлі.

На це ж спрямована угода про зону вільної торгівлі між країнами СНД, яка скоро набуде чинності.

У свою чергу В. Христенко поінформував Главу українського Уряду про те, що Євразійська економічна комісія отримала заявки від 35 країн світу про бажання запровадити режим вільної торгівлі із Митним союзом.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245570286