Пропонується розширити коло осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки
18.09.2012 | 19:03
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів
 

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону України «Про внесення змін Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю». Цим законодавчим актом законодавець пропонує внести зміни до Земельного кодексу, якими уточнюється та розширюється коло осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки із земель державної та комунальної власності.

Документом (реєстр. № 11128), зокрема, передбачено, що «іноземні підприємства, підприємства, в статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями), юридичні особи, створені відповідно до законодавства іноземних держав, іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації можуть у порядку, встановленому Земельним кодексом України для юридичних осіб, створених відповідно до законодавства іноземних держав, набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення».

Цим законопроектом передбачається встановити у правому полі рівні можливості набуття у власність земельних ділянок із земель державної та комунальної власності юридичними особами, утвореними згідно із законодавством України та іноземних держав.

Разом з тим, прийняття цього законодавчого акту сприятиме зростанню доходної частини Державного та місцевих бюджетів за рахунок збільшення кількості іноземних інвестицій в економіку України.

За твердження розробників законопроекту, реалізація цього закону дозволить удосконалити земельне законодавство України та позитивно вплине на соціально-економічний розвиток держави, а також поліпшить інвестиційний клімат в регіонах.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245597398