Культурне співробітництво України та Росії буде розширюватися
26.09.2012 | 19:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Культурне співробітництво України та Росії має широкий потенціал для розширення на багатьох напрямках. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з керівником Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які мешкають за кордоном, та з питань міжнародного гуманітарного співробітництва, спеціального представника Президента Російської Федерації по зв’язках з країнами СНД  Костянтином Косачевим.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, українською стороною було розроблено проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері забезпечення осіб, які належать до національних меншин, який передано російській стороні в червні. Наприкінці жовтня в Санкт-Петербургі відбудеться IV Всесвітній конгрес співвітчизників, які мешкають за кордоном.

Микола Азаров наголосив, що  Україна намагається максимально  забезпечити умови для реалізації в усіх сферах діяльності громадян інших національностей, зокрема, росіян.  Водночас Глава уряду висловив переконання в необхідності активізації роботи з обміну студентами між Україною та Росією. Також йшлося про можливість відкриття філіалів вишів у наших країнах.

«Росія для нас не просто сусід, це країна, з якою нас пов’язує значно більше», - зазначив Микола Азаров. При цьому він висловив переконання в продовженні розвитку гуманітарних, культурних відносин між країнами, які б сприяли в повній мірі самореалізації як українців, які мешкають на території Росії, так і росіян, що проживають в Україні.

У свою чергу Костянтин Косачев зазначив, що в Україні проживає близько 8 мільйонів росіян. Наразі допомога їм надається в межах можливості  російської економіки. Костянтин Косачев висловив переконання, що основний акцент підтримки співвітчизників  буде здійснюватися шляхом реалізації відповідних програм, фінансування  яких з часом  буде збільшуватися.

«Сподіваюсь на відтворення спільного гуманітарного простору між нашими країнами», - зазначив Костянтин Косачев.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245628233