3 жовтня відбудеться відкриття Cемінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій
01.10.2012 | 18:52
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів
 

3 жовтня 2012 року о 08.30  в Києві в готелі «Інтерконтиненталь» (вул. Велика Житомирська, 2А) відбудеться церемонія відкриття Cемінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) для GMP інспекторів. Тема: «Кваліфікація та валідація: сьогодення та майбутнє».

Семінар відкриють вітальною промовою: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Богатирьова Раїса Василівна, Голова PIC/S Хелена Паула Баяо (Португалія), Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов .

О 9.10-9.20. передбачається прес-конференція з учасниками заходу та представниками регуляторних органів. Учасники прес-конференції проінформують про результати Засідання Виконавчого Бюро Комітету Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S), що відбудеться 1-2 жовтня в м. Київ, про мету та цілі проведення Семінару PIC/S¸ про важливість постійного удосконалення національних систем контролю якості лікарських засобів.

З 9.20 по 9.40 представники ЗМІ зможуть взяти коментарі та інтерв’ю в учасників заходу.

Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь у церемонії урочистого відкриття Cемінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) для GMP інспекторів, та прес-конференції. Інформацію про розклад заходів розміщено на офіційному сайті Комітету http://picseminar2012.org/ua/programa-zakhodu/ , на офіційному сайті Держлікслужби України та на сайті Семінару. Акредитація для ЗМІ (обов’язково) на прес-конференцію за телефоном (050) 614-47-43 або e-mail: press@diklz.gov.ua

Довідково

З 1 січня 2011 року Україна є повноправним членом (РIC/S), перша і поки що єдина з країн СНД, яка була прийнята до лав цієї організації. Вступом до РIC/S Україна зробила важливий крок до інтеграції української фармації в світову фармацевтичну спільноту. І цим кроком наша країна поклала на себе зобов'язання виконувати міжнародні вимоги щодо забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах.

Надання Державній службі України з лікарських засобів можливості організувати такий значний захід, як Засідання Виконавчого Бюро Комітету Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) та Cемінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) для GMP інспекторів є ознакою високої довіри з боку PIC/S та всієї світової фармацевтичної спільноти.

Цього року в Семінарі візьмуть участь як представники країн-членів PIC/S (більш 100 представників з країн Європи, Азії, Північної Америки, Африки та Австралії ), так і представники країн, що не є членами PIC/S, але мають намір вступити до цієї організації. Всього семінар відвідають представники 44 країн.

PIC/S (Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme) - Система співробітництва фармацевтичних інспекцій. Це міжнародний інструмент взаємодії між країнами та регуляторними органами в сфері контролю якості лікарських засобів (національними фармацевтичними інспекторатами), які забезпечують разом активну та конструктивну співпрацю у сфері належної виробничої практики (GMP), інспектування та ліцензування.

Загалом у Комітеті візьмуть участь делегати з усіх країн-членів PIC/S, а це 41 країна ЄС та світу (Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Індонезія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Малайзія, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сінгапур, Словаччина, Словенія, ПАР, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США), а також таких міжнародних організацій як EDQM (Європейський директорат з лікарських засобів та охорони здоровя) EMA (Європейської медичної агенції), Всесвітньої організації охорони здоровя  та ЮНІСЕФ. Засідання Комітету відбуваються двічі на рік: один раз на рік  штаб-квартирі організації (Женева, Швейцарія) та один раз на рік проводиться виїзне засідання. Цього року честь прийняти щорічне виїзне засідання надано Україні.

У Семінарі PIC/S, що відбудеться в м. Київ з 3 по 5 жовтня, візьмуть участь також представники країн СНД, Південної Кореї, Японії, Тайваню, Уганди та інших країн, що не є членами PIC/S, але мають намір вступити до неї.

Загалом очікується приїзд приблизно 150 учасників.

Держлікслужба України (єдина серед країн-членів СНД) є повноправним членом PIC/S з 1 січня 2011 року. Цим було зроблено важливий крок до інтеграції української фармації в світову фармацевтичну спільноту. Даним кроком наша країна поклала на себе зобов'язання виконувати міжнародні вимоги щодо забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах обігу. Вступ Держлікслужби України до Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) - це визнання того, що законодавство у сфері обігу лікарських засобів, система якості Держлікслужби України відповідають вимогам, які встановлені для країн-учасниць PIC/S, а інспектори мають належну кваліфікацію та досвід для виконання покладених на них завдань. А проведення в Україні Засідання Виконавчого Бюро Комітету PIC/S є ознакою великої довіри європейського співтовариства до системи контролю якості лікарських засобів в Україні.

Питання забезпечення населення якісними та безпечними лікарськими засобами залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства охорони здоров’я України та Державної служби України з лікарських засобів. Тому вступ Держлікслужби України до PIC/S є дуже важливим кроком для забезпечення гарантії того, що в обігу на території України, знаходяться лікарські засоби, які вироблені відповідно до вимог належної виробничої практики, що забезпечує якість лікарських засобів при їхній розробці, виробництві та контролі, що гарантує їхню відповідність сучасним вимогам щодо безпеки, якості й ефективності.

Регуляторні органи країн-учасниць PIC/S здійснюють постійний обмін інформацією відносно стандартів виробництва та дистрибуції лікарських засобів, процедури ліцензування та інспектування, проводять навчання інспекторів на постійній основі, що, в свою чергу, дозволяє підтримувати державний контроль якості лікарських засобів на належному рівні, враховуючи передовий світовий досвід.

Більш детальну інформацію про діяльність Держлікслужби України та її взаємодію з міжнародними організаціями, в тому числі з PIC/S, можна отримати на офіційному сайті http://diklz.gov.ua .

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245645834