Мінсоцполітики: Закон про колективні договори і угоди потребує осучаснення
10.10.2012 | 10:35
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
 

Оцінити реальний стан укладення галузевих угод, обмінятися досвідом та практикою організації колективних переговорів, обговорити проблеми, пов'язані з укладенням та реалізацією норм цих угод, - таку мету ставили перед собою організатори й учасники круглого столу „Практика регулювання соціально-трудових відносин на галузевому рівні України: аналіз структури та змісту галузевих угод”, що відбувся у Києві.

Вітаючи присутніх – представників Міжнародної організації праці, науковців, соціальних партнерів – з початком зібрання та бажаючи плідної роботи, заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату В’ячеслав Коломієць підкреслив, що Міністерство зацікавлене в обговоренні запропонованої тематики. Адже воно є не тільки органом виконавчої влади, відповідальним за формування та реалізацію державної політики у сфері трудових відносин, соціального діалогу, але й безпосереднім учасником колективних переговорів з укладення Генеральної та галузевої угоди у відповідній сфері.

„Крім того, здійснюючи повідомну реєстрацію галузевих угод, а також контроль за їх відповідністю чинному законодавству і Генеральній угоді, ми можемо зазначити, що не всі галузеві угоди, які подаються на реєстрацію, мають якісне наповнення та повністю відповідають чинному законодавству”, - сказав заступник Міністра.

За його словами, нині в Україні вже назріла необхідність осучаснення Закону України „Про колективні договори і угоди”, прийнятого ще у 1993 році, приведення його у відповідність до Закону „Про соціальний діалог в Україні”, а також врахування тенденцій і змін, що  відбуваються в структурі економіки,  та кращих світових практик.

При цьому, як поінформував В’ячеслав Коломієць, певні зміни вже запропоновані у законопроекті „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення сторін колективних переговорів”, який 2 жовтня ц.р. Парламентом прийнято за основу із скороченням терміну підготовки.

У Мінсоцполітики усвідомлюють, що це тільки частина питань, які необхідно врегулювати. Є ще низка питань у сфері колективно-договірного регулювання, які мають бути узгоджені між основними учасниками цього процесу.

В’ячеслав Коломієць наголосив, що в рамках Проекту технічного співробітництва „Удосконалення колективних переговорів і дотримання трудового законодавства в Україні”, який, як відомо, вже понад рік реалізується в Україні за сприяння МОП, здійснено ґрунтовне дослідження правових норм та існуючої практики ведення колективних переговорів в Україні, тристоронніми партнерами обговорені та узгоджені Рекомендації як щодо удосконалення законодавчої бази, так і існуючих практик ведення колективних переговорів на всіх рівнях.

„Ми переконані, що широке громадське обговорення практики регулювання соціально-трудових відносин на галузевому рівні дасть змогу усім заінтересованим сторонам не тільки розглянути наявні проблеми, але й обмінятися позитивним досвідом їх врегулювання, ще раз осмислити значення колективних переговорів й сформувати бачення щодо змісту галузевих угод”, - підкреслив В’ячеслав Коломієць.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245674270