Міжнародне енергетичне агентство презентує Огляд енергетичної політики України
12.10.2012 | 11:53
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

10 жовтня 2012 року в м. Париж, Франція, в рамках засідання Постійної групи глобального енергетичного діалогу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) розглянуте питання щодо запланованої презентації Огляду енергетичної політики України, розробленого МЕА, у тому числі – висновків і рекомендацій, які містяться в Огляді.

Засідання відбулося за участю представників країн-членів МЕА, а саме: Австралії, Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Угорщини, Греції, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Кореї, Королівства Нідерланди, Люксембург, Нової Зеландії, Норвегії (спеціальна угода), Португалії, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чеської Республіки, Швейцарії, Швеції, Японії та Європейської Комісії. З української сторони на запрошення МЕА у засіданні взяла участь делегація Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на чолі з Директором Департаменту з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва Наталією Бойцун.

Під час обговорення питання Огляду енергетичної політики України відбувся обмін думками між учасниками засідання. Українська делегація детально відповіла на усі питання представників країн – членів МЕА. Учасниками засідання були відзначені позитивні досягнення у розвитку енергетичної політики України, зокрема у питаннях реалізації Україною зобов’язань щодо членства в Енергетичному співтоваристві, покращення ситуації із збільшенням власного видобутку енергоносіїв, початку модернізації ГТС тощо.

Огляд енергетичної політики України, який проводить МЕА – масштабна і ґрунтовна праця, у якій максимально об’єктивно проаналізовані усі аспекти поточної енергополітики України, а також надані рекомендації щодо подальшого її вдосконалення.

Зокрема, Огляд містить рекомендації щодо зниження енергоємності промисловості України та підвищення енергоефективності, збільшення Україною власного видобутку енергоресурсів, покращення регуляторної бази, інвестиційного клімату тощо.

Наразі це вже другий Огляд енергетичної політики України, який готує Міжнародне енергетичне агентство. Перший Огляд підготовлено і опубліковано МЕА у 2006 році англійською та українською мовами. Результатом зазначеного дослідження став комплексний аналіз української енергетичної політики, отримано бачення і рекомендації зарубіжних експертів щодо напрямів подальшого розвитку енергетики України. Теперішній стан енергетики і тенденції її розвитку підтверджують правильність висновків експертів МЕА.

Проведення другого Огляду викликане необхідністю врахування сучасних тенденцій розвитку світової енергетики в процесі формування енергетичної політики України та створення сприятливих умови для інвестицій, які сприятимуть підвищенню конкурентоздатності паливно-енергетичного комплексу України.

Проведення презентації другого Огляду енергетичної політики України заплановане на 19 жовтня у м. Києві.

Довідково

Міненерговугілля з 2002 року здійснює співробітництво з Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), яке є автономним членом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і являє собою міжурядовий орган з координації енергетичної політики найбільш промислово розвинених країн світу та Європейської Комісії. МЕА створено Радою Міністрів країн-членів ОЕСР з метою забезпечення енергетичної безпеки розвинених країн світу та для реалізації міжнародних енергетичних програм.

Основні функціональні завдання МЕА полягають у виробленні рекомендацій країнам-членам МЕА з енергетичної політики за результатами регулярного та глибокого вивчення світового ринку паливної енергетики, аналізу енергетичної політики країн-членів та найважливіших країн-постачальників (зокрема, ОПЕК).

Поточна робота МЕА сфокусована на диверсифікації енергетичних ресурсів, відновлювальних джерелах енергії, політиці щодо зміни клімату, реформуванні ринку, енергоефективності, поширенні застосування чистих енергетичних технологій, особливо серед головних споживачів і виробників енергії таких як Китай, Індія, Росія та країни OПЕК.

У 2006 р. за сприяння Мінпаливенерго МЕА підготовлено і опубліковано «Огляд енергетичної політики України: 2006».

11 грудня 2007 р. підписано Меморандум про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Міжнародним енергетичним агентством (далі – Меморандум), згідно з яким відповідальність за загальну координацію співробітництва з МЕА покладено на Мінпаливенерго.

На виконання положень Меморандуму МЕА щоквартально надається інформація щодо обсягів та джерел поставки, переробки нафти та виробництва нафтопродуктів на нафтопереробних заводах України. У 2009 році у рамках реалізації положень Меморандуму МЕА надало Мінпаливенерго доступ до статистичних баз даних МЕА та продовжило його у 2010 році.

У 2010 році за пропозицією МЕА, Україну залучено до двох міжнародних ініціатив, започаткованих міністрами країн-членів МЕА у минулому році: «Партнерство з метою забезпечення енергетичної безпеки і сталого розвитку енергетики» та «Міжнародна платформа енергетичних технологій з низькими викидами вуглецю».

У 2010 році Кабінетом Міністрів України затверджено Дорожню карту співробітництва з ОЕСР та План заходів щодо її реалізації на 2011-2014 роки, який передбачає співробітництво з МЕА у рамках зазначеного Меморандуму. У 2011 році започатковано і у 2012 році продовжується співробітництво з МЕА з питання проведення другого Огляду енергетичної політики України.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245686130