Європейські експерти ознайомилися з досягненнями України у впровадженні річкової інформаційної служби
12.10.2012 | 14:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ
 

Для безпосереднього знайомства з досягненнями України у впровадженні на власних внутрішніх водних шляхах річкової інформаційної служби Головний центр Річкової інформаційної служби ДП «Дельта-лоцман», розташований у м. Одеса, відвідали експерти Європейської Комісії – менеджер програм європейської політики Департаменту регіональної політики Єврокомісії Irina Cryceru (Брюссель, Бельгія) та куратор програми «Дунайська стратегія» від Євросоюзу, керівник з розвитку та інновацій компанії «Via Donau» Michael Fastenbauer (Австрія). Українську сторону на зустрічі представляли заступник директора департаменту міжнародного співробітництва Мінінфраструктури Олена Проскура, начальник РІС ДП «Дельта-лоцман» Олексій Ляшенко та його заступник Сергій Хлебніков.

В рамках зустрічі окрему увагу було приділено питанню участі України в пріоритетному напрямі 1а «Внутрішнє судноплавство» в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону, зокрема щодо перспектив реалізації  українських проектів за цим напрямом.

Європейська сторона відзначила декілька проектів, які можуть розглядатися на предмет фінансування з фондів ЄС, це: «Створення річкових інформаційних служб на українській ділянці р. Дунай» та «Створення інтегрованої системи збору та утилізації відходів суден на українській ділянці р. Дунай».

Що стосується інших проектів у сфері транспорту, то відзначено доцільність їх оновлення, з урахуванням таких чинників як, пріоритетність та перспективність проекту, реальні потреби у фінансуванні та екологічна складова і безпека.

Також обговорено питання приєднання України до Декларації про підтримання ефективної річкової інфраструктури р. Дунай та судноплавних приток, яку було ухвалено за результатами зустрічі Міністрів транспорту країн Дунайського регіону (07.06.2012 р. у м. Люксембург).

Представник Єврокомісії відзначила важливість залучення України, у якості сторони Декларації, положення якої направлені в першу чергу на поліпшення умов судноплавства на р. Дунай, запровадження ефективного управління водною інфраструктурою та підтримки водних шляхів у належному стані.

Українська сторона проінформувала, що розглядає зазначену Декларацію як важливий інструмент для реалізації завдань Стратегії ЄС для Дунайського регіону та завершує її вивчення і здійснення необхідних внутрішньодержавних процедур узгодження.

Крім того, у рамках заходу представників Єврокомісії було детально ознайомлено з роботою ДП «Дельта-лоцман» та РІС на внутрішніх водних шляхах України. За результатами огляду та обговорень європейські експерти відзначили, що Україна в дуже стислі терміни ефективно впровадила перший етап розбудови річкових інформаційних служб. Позитивну оцінку отримали саме послідовні та методологічно виважені кроки з проведенням тестових випробувань у басейні річки Дніпро, що дозволило успішно розповсюдити отриманий досвід і на українську частину річки Дунай.

Також під час зустрічі було порушено низку питань щодо інтеграції української РІС з Європейськими. Зокрема, стан реалізації та визначення кроків для імплементації проекту «Створення Річкової інформаційної служби на українській дільниці Дунаю» в рамках Стратегії ЄС для дунайського регіону.

Крім цього, експерти ЄС проінформували про плани Єврокомісії щодо заснування Спільної керівної платформи РІС, до складу якої мають увійти представники країн-членів ЄС, річкові комісії, ЄЕК ООН, інші причетні сторони з метою вироблення спільної стратегії щодо подальшого розвитку та інтеграції РІС європейських країн, впровадження системи обміну даними на міжнародному рівні, визначення інвестиційних потреб РІС на період 2014-2020 років.

Ще однією важливою темою експертної зустрічі було питання щодо взаємного обміну інформацією в системі РІС, захисту економічної інформації, індексації об’єктів РІС, створення бази даних «Корпуси суден».

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245687088