В Алчевську відбулася конференція з проблем розвитку систем екологічного моніторингу
15.10.2012 | 16:52
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
 

На базі Донбаського державного технічного університету під патронатом міського голови м. Алчевска Чуба В.Є. відбулася науково-практична конференція "Розвиток системи екологічного моніторингу навколишнього природного середовища". Ініціатором проведення цієї конференції став КП "Алчевський міський центр моніторингу навколишнього природного середовища".

У місті Алчевську тільки за минулий рік зафіксовано 97 тисяч тонн викидів в атмосферне повітря, або 20% від загальнообласного об'єму, що пов’язано з діяльністю двох гігантів промисловості України і регіону: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» і ПАТ «Алчевський  коксохімічний завод». Щільність викидів складає 1800 тонн на 1 квадратний кілометр території, що в 111 раз більше, ніж у середньому по області.

Учасники науково-практичної конференції обговорили широке коло питань, присвячених проблемам стану навколишнього природного середовища м. Алчевська. При цьому особливу увагу приділено особливостям організації екологічного моніторингу, методам оцінки і прогнозування антропогенних дій на навколишнє середовище.

Виходячи з пропозицій промовців було прийнято наступне:

- запропонувати Мінприроди України оптимальний розподіл коштів екологічних фондів,  розробку єдиних критеріїв проведення моніторингу;

- запросити надання фінансової підтримки за рахунок коштів, що виділяються у рамках бюджетної підтримки Європейського Союзу з провадження локальної інформаційної системи екологічного моніторингу в місті Алчевську.

Ця конференція стала відмінним поштовхом розвитку у вирішенні глобальних проблем із захисту екологічних інтересів людини і збереження природних екосистем.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245692016