Вже розпочато опалювальний період об'єктів соціально-культурної сфери у 22 регіонах
16.10.2012 | 10:53
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

Найближчий тиждень керівництво Мінрегіону України проведе у робочих поїздках регіонами країни, де безпосередньо контролюватиме хід запуску систем централізованого теплопостачання та готовність систем життєзабезпечення до роботи взимку. Першу із таких поїздок до міста Стаханов Луганської області та північних районів Донеччини Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк здійснить на цьому тижні. Про це очільник Мінрегіону повідомив під час засідання Міжвідомчої групи з питань підготовки до забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2012/13 року під його головуванням, що відбулося у Будинку Уряду 15 жовтня. У режимі селекторної наради було заслухано звіт кожного регіону, у заході взяли участь керівництво профільних управлінь місцевих держадміністрацій, підприємств галузі та міські голови обласних центрів та міст обласного значення.

«Країна повністю готова до опалювального періоду, висловлюю всім регіонам вдячність за проведену роботу. Ми з вами зробили велику роботу, системи теплопостачання працюють у штатному режимі. Але, безумовно, треба робити ще більше, адже ми розуміємо, що мережі у нас амортизовані більше ніж на 50%. Сьогодні наше головне завдання забезпечити негайну подачу тепла, як тільки температурні показники досягнуть встановлених значень. Прем’єр-міністр на засіданні Уряду доручив кожному міністру за своїм напрямком особисто перевірити готовність до опалювального періоду», – сказав Анатолій Близнюк.

За його словами, керівництво кожного регіону повинне іще раз комплексно розглянути готовність області до зими. Особливої уваги на його думку слід приділити спроможності швидко і ефективно реагувати на всі можливі ускладнення у роботі систем життєзабезпечення.

«Ми повинні забезпечити швидке реагування на кожне звернення або запит громадян», – наголосив А.Близнюк.

Із зниженням температури вже розпочато опалювальний період об’єктів соціально-культурної сфери у 22 регіонах, а ще у 11 областях розпочали обігрів житлового фонду. В цілому комунальне господарство України належним чином підготовлене до опалювального періоду. Запуск опалювальної системи в більшості областей відбувається своєчасно, в робочому режимі.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує координувати діяльність місцевої влади з нормального проходження опалювального сезону. У областях триває поступовий запуск систем теплопостачання відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду.

Нагадаємо, що «рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами» (Постанова КМУ від 21.07.2005 №630). Також слід пам’ятати, що Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду визначено, що «включення систем опалення здійснюється власниками теплових господарств за узгодженням з теплопостачальними організаціями за умови, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8°C, а відключення – коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°C».

На офіційному веб-сайті Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (www.minregion.gov.ua) запускає інтерактивну карту із телефонами диспетчерських служб у регіонах. За їхніми номерами можна буде звертатися у випадку затримки із початком опалювального періоду, будь-яких ускладнень у роботі систем життєзабезпечення. Також протягом наступних днів буде повідомлятися про хід запуску систем централізованого теплопостачання у регіонах країни, вирішення поточних проблем. У Мінрегіоні України у цілодобовому режимі здійснюється збір інформації про хід запуску тепломереж у регіонах, ведеться реєстр проблем, які виникають при цьому, вживаються термінові заходи реагування. Диспетчерська служба Мінрегіону працює цілодобово, повідомлення про комунальні проблеми приймаються за телефонами:207-18-04; 207-19-12.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245693878