Вітчизняні аграрії експортували понад 6,6 млн. тонн зернових
16.10.2012 | 14:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Обсяг експорту зернових культур сягнув понад 6,6 мільйона тонн. Лише протягом вересня за кордон було продано 2,4 мільйона тонн зернових, що перевищило попередні прогнози. Наразі Уряд не планує вводити жодних обмежень щодо експорту. Навпаки, профільне Міністерство спільно з зернотрейдерами, прорахувавши баланси, прийняли рішення, що експорт пшениці може збільшитися з 4 до 5 мільйонів тонн. Це в жодному разі не вплине негативно на продовольчу безпеку країни, забезпечення якої є пріоритетом держави. Про це під час виступу на ІІІ Українському конгресі повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Упродовж вересня експорт зернової групи перевищив 2 мільйони тонн і на сьогодні Уряд не планує запроваджувати жодних обмежень. Проте ми чітко декларуємо, що для Кабінету Міністрів та Міністерства аграрної політики та продовольства питання продовольчої безпеки є найголовнішим. Тому ми спільно з зернотрейдерами контролюємо цю ситуацію», - зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр повідомив, що українські аграрії поставили на зовнішній ринок 3,4 мільйона тонн пшениці, майже 1,9 мільйона тонн кукурудзи та 1,3 мільйона тонн ячменю. Також планується посилити експорт зернофуражних культур.

«Ми плануємо посилити динаміку експорту фуражного зерна, ячменю, кукурудзи та інших фуражних культур. Що стосується продовольчої пшениці, то обсяг її експорту буде на пряму залежати від забезпечення продовольчої безпеки, а також від того, як пройдуть осінньо-польові роботи, тобто як буде проведена посівна компанія», - відзначив керівник відомства.

Також Микола Присяжнюк підкреслив, що Україна має значний потенціал у сільському господарстві, який необхідно використовувати, нарощуючи обсяги виробництва зерна та, відповідно, експорту.

«Ми прагнемо до того, щоб обсяги валового виробництва зерна та його експорту на зовнішній ринок були значно більшими. Тому ми впроваджуємо Національний проект «Зерно України», яким передбачено виробництво зерна у 2015 році довести до 71 - 75 мільйона тонн, понад 50% якого може бути використано для експортних поставок», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245694761