Екологічну безпеку єврорегіону "Донбас" підвищують
23.10.2012 | 19:35
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
 

22-23 жовтня 2012 року в місті Луганськ проходив семінар Цільової групи по зовнішніх межах Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів «Кордон - середовище інновацій: прикордонна логістика та екологія».

У роботі семінару взяли участь представники АЄПР, члени Секретаріату єврорегіону «Донбас» з Луганської, Донецької та Ростовської (РФ) областей, керівники міст і районів Луганщини, науковці, громадські діячі.

Єврорегіон «Донбас» став головним каталізатором для розширення двосторонніх контактів та активізації співпраці. Питання щодо розширення числа учасників прикордонного союзу є актуальним. Воронезька та Білгородська області Російської Федерації висловили своє бажання увійти до складу Єврорегіону.

Учасники семінару обговорили сучасний стан транспортно-комунікаційної та логістичної інфраструктури українсько-російського прикордоння, а також екологічну ситуацію областей-членів Єврорегіону «Донбас». Розглянуто проблемні аспекти реалізації державної цільової правоохоронної програми з облаштування та реконструкції державного кордону на Луганщині. У ході засідання було проаналізовано можливості транспортно-логістичного потенціалу Єврорегіону та перспективи його інтеграції до загальноєвропейської системи вантажоперевезень.

Крім того, у ході семінару презентовано ряд пілотних проектів, впровадження яких дозволить підвищити якість обслуговування на прикордонних пунктах пропуску, а також збільшити пасажиро- і вантажопотік на автомобільних та залізничних магістралях трьох областей, а також забезпечить екологічну безпеку єврорегіону «Донбас».

Зокрема, заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища Олександр Тарахкало презентував проект Державної програми з оздоровлення та очищення ріки Сіверський Донець. Затвердження та реалізація передбачених Програмою заходів дозволить значно поліпшити якість води річки Сіверський Донець на території України та Російської Федерації.

Луганська область всебічно розширює досвід міжнародного співробітництва та разом з регіонами інших країн активно працює над завданнями щодо світового забезпечення екологічної безпеки.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245725054