З початку жовтня експортовано майже 1 млн. тонн кукурудзи
24.10.2012 | 17:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

На сьогодні Міністерство аграрної політики та продовольства України повністю задовольняє той рівень взаємодії з суб'єктами господарювання – експортерами зерна, який налагодився протягом двох останніх років. Слід відзначити відкритість та розуміння інтересів сторін.

У межах діалогу Мінагрополітики та зерноторговими компаніями було погоджено можливості експорту зернових культур, у тому числі й пшениці, в поточному маркетинговому році. При цьому, враховуючи стан проведення посівної кампанії під урожай наступного року, показників якості зерна,  було підвищено можливості експорту цієї культури з 4 до 5 млн. тонн. На сьогодні фактичні обсяги експорту пшениці становлять 3,8 млн. тонн. При цьому її вже законтрактовано 5,4 млн. тонн, і ці контракти можуть бути виконані.

Мінагрополітики вважає такі темпи експорту вигідними як для держави, так і для всіх учасників ринку – від сільгоспвиробника до зернотрейдера. Адже це дає змогу забезпечити інтереси всіх ланок ринку, стимулювати нарощування площ посівів цієї культури під урожай наступного року, а отже – й обсягів виробництва пшениці, тобто збільшення значення ролі України в системі глобальної продовольчої безпеки.

Під час проведення останньої робочої зустрічі з компаніями-зернотрейдерами, яка відбулася 19 жовтня, Міністерство акцентувало увагу експортерів зерна на високому експортному потенціалі таких культур, як кукурудза та ячмінь. Загалом, як показує практика, темпи експорту пшениці вже у листопаді суттєво знизяться через заміщення кукурудзою, яка масово надходить на ринок. При цьому очікувані обсяги її експорту в поточному маркетинговому періоді можуть становити 12 млн. тонн.

Як наслідок, протягом останнього тижня відбулося суттєве нарощування темпів експорту цієї культури – до 836 тис. тонн на 23  жовтня, проти 359 тис. тонн у вересні. Крім того, ще майже 500 тис. тонн кукурудзи підготовлені для експорту та знаходяться у портах і завантажені на кораблі.

Водночас на сьогодні є достатній рівень запасів продовольчого зерна, зокрема пшениці, для забезпечення внутрішніх потреб України у поточному маркетинговому році та формування необхідних перехідних резервів на 2013/14 період.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245730320