Укрзалізниця: з настанням холодів у вагонах та на вокзалах буде комфортна температура
25.10.2012 | 08:46
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
 

До роботи у зимовий період Укрзалізниця готує 4239 вагонів пасажирських поїздів у дальньому сполученні, з яких більше 3053 - на комбінованому опаленні та 1186 – на вугільному. Наразі вже підготовлено 3522 вагони, з них на комбінованому опаленні - 2812 вагонів.

Кожен вагон проходить необхідний ремонт, його миють, фарбують, перевіряють, ревізують стан опалювальних систем, санвузли, ступінь утеплення тощо. На сьогодні запас кам’яного вугілля для опалення пасажирських вагонів на складах пасажирських господарств залізниць України перевищує двомісячну потребу і складає близько 18 тис. тонн.

Опалювальний період у пасажирських поїздах починається з 01.10.2012 і закінчується 25.04.2013. Температура повітря в вагонах поїздів далекого сполучення за нормами під час осінньо-зимових перевезень повинна підтримуватись в межах від 18 до 22ºС.

Крім того, велику увагу залізничники приділяють приміським поїздам, адже ними користується значно більше пасажирів, ніж у дальньому сполученні. У холодну пору року пасажирів обслуговуватимуть 1311 електропоїзд, 76% з яких вже пройшли осінній комісійний огляд, під час якого приміський рухомий склад ретельно перевіряють, приводять до належного санітарно-гігієнічного стану, ремонтують. Окрім електропоїздів приміського сектору, залізничники вже підготували до зими також 80% з 210 приміських дизель-поїздів.

Залізничники повністю відремонтували контактну мережу та  на 99,98% оновили системи централізованого блокування та зв’язку.

До настання холодів фінішували також ремонти та облаштування 5 тисяч котелень, закінчено ремонт та налагодження теплових мереж та паропроводів. Загалом житлово-комунальне господарство, що обслуговує об’єкти залізничної інфраструктури, зокрема пасажирські станції та вокзали, повністю готове до пониження температури. 

Серйозна і ретельна підготовка залізниць до роботи взимку покликана забезпечити пасажирам комфортабельність і зручність подорожі у поїздах та на вокзалах.

Довідково

Норми зимового температурного режиму у пасажирських поїздах у дальньому сполученні становлять від 18 до 22ºС, у приміських – від 11 до 13ºС. Якщо температура нижча за ці показники, то пасажир має право звернутись до бригадира поїзда з проханням перевести його до іншого вагону, надати додаткову ковдру чи зігріти чаєм.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245731609