При проходженні вантажів у портах пропонується паперовий документообіг замінити електронним
25.10.2012 | 15:08
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

Міністерство інфраструктури України ініціює відмову від паперового документообігу при здійсненні контролю та оформлення вантажів та транспортних засобів у портах. На заміну сьогоднішньої практики пропонується створити у портах та ввести у дію електронну інформаційну систему – за аналогією тих, що наразі успішно використовуються у провідних портах Європи. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451» виноситься на публічне громадське обговорення.

Згідно з розробленим документом пропонується створити Єдину інформаційну систему портового співтовариства (ЄІС), до якої підключити адміністрацію та виробничі комплекси порту, стивідорні компанії, контролюючі органи і служби (митну, санітарну, ветеринарну, карантинну, інші), агентські та експедиторські організації та інші організації, що беруть участь у транспортуванні або обробці вантажів, транспортних засобів.

Усі ці учасники через ЄІС здійснюватимуть обмін, перевірку, оформлення, розрахунки та передачу будь-якої інформації, документів, достатніх для контролю та оформлення вантажів і транспортних засобів при вантажних перевезеннях.

Відмітки контролюючих органів про усі прийняті ними рішення щодо товарів та транспортних засобів також проставлятиметься в ЄІС.

Така організація роботи у портах дозволить значно спростити процедуру та скоротити час оформлення вантажів та обробки транспортних засобів, оптимізувати процеси транспортування.

Відтак умови пропуску вантажів через морські та річкові порти, термінали України будуть максимально наближені до практики здійснення аналогічної діяльності в провідних світових портах. Це має позитивно позначитися на конкурентоздатності вітчизняних портів. Адже нині в умовах загострення конкуренції за вантажні та транспортні потоки, споживачі транспортних послуг при виборі порту орієнтуються не лише на рівень розвитку потужностей та інфраструктури, якість та чіткість технічної роботи, але й обирають порт з найбільш простими та прозорими процедурами контролю.

 

Довідково

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451»  розміщений на сайті Мінінфраструктури у розділі «Регуляторна діяльність».

Зауваження та пропозиції до проекту акта можуть надсилатися зацікавленими фізичними та юридичними особами у письмовому та/або електронному вигляді упродовж 30 календарних днів з дня його опублікування на адресу: Департамент державної політики в галузі морського та річкового транспорту, 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; sov@mtu.gov.ua.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245734609