26 жовтня відбулося засідання Колегії МОНмолодьспорту щодо ЗНО та напрямів удосконалення якості навчальної книги
27.10.2012 | 09:08
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
 

26 жовтня 2012 року під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, відбулося засідання Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Серед питань, які виносилися на розгляд Колегії, зокрема,були:

- підвищення ефективності контролю за недопущенням порушень абітурієнтами порядку проведення ЗНО з використанням технічних засобів та інших допоміжних матеріалів, непередбачених процедурою тестування;

- підсумки вступної кампанії 2012 року та основні завдання вищих навчальних закладів на 2013 рік;

- про відзначення працівників галузі освіти, науки, фізичної культури та спорту державними нагородами України і відзнаками КМУ;

- стан виконання державного замовлення на видання навчальної літератури в 2012 році;

- підсумки І етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів та затвердження Переліку навчальної літератури, що може видаватися за державним замовленням 2013 року.

Під час засідання директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева зазначила: «Головна мета зовнішнього незалежного оцінювання, що вже протягом п’яти років є в Україні обов’язковою формою вступних випробувань при вступі до вищих навчальних закладів, полягає в об’єктивному оцінюванні рівня знань абітурієнтів, які отримані у загальноосвітніх навчальних закладах, при обов’язковому створенні рівних умов під час проходження тестування для всіх учасників».

Саме з цієї причини, за словами Ірини Зайцевої,  порядком проведення ЗНО, що затверджується щорічно, передбачається контроль за дотриманням процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання на пунктах тестування та відповідні дії, що застосовуються до тих учасників ЗНО, які цю процедуру порушують (видалення з пункту тестування та анулювання результатів проходження тесту з певного предмету).

«На жаль, ми вимушені констатувати, що кількість виявлених порушень процедури тестування під час проходження абітурієнтами ЗНО щороку збільшується. Так, у 2012 році було анульовано 501 результат ЗНО, у тому числі 448 – через наявність у абітурієнта технічних засобів зв’язку, друкованих або рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування; кількість таких порушень склала у 2012 році 0,04 % від загальної кількості тестувань», - повідомила вона.

Як зазначила директор УЦОЯО, у 2012 році вперше під час проведення ЗНО зіткнулися зі спробою розмістити в мережі Інтернет відповіді на тести ЗНО (з географії та математики).

«Слід зауважити, що технічний прогрес у цьому випадку також «грає на руку» тим учасникам ЗНО, які намагаються під час тестування створити для себе так би мовити більш сприятливі умови, простіше кажучи – скористатися при виконанні тесту додатковими матеріалами, що містяться або в Інтернеті, або на традиційних – паперових – шпаргалках. У 2012 році нам вже довелося мати справу з дійсно шпигунською технікою: окулярами та годинниками, у які вмонтовано фотоапарати тощо», – поінформувала присутніх Ірина Зайцева.

Тож, члени Колегії та представники міністерств та відомств обговорили  питання щодо відпрацювання спільної протидії усіх зацікавлених структур порушенням процедури проходження ЗНО.

У свою чергу, директор департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Юрій Коровайченко поінформував членів Колегії: «25 серпня завершилася вступна кампанія 2012 року, яка відзначалася належним рівнем організації з боку всіх зацікавлених сторін, посиленою увагою з боку громадськості та засобів масової інформації».

Як розповів директор департаменту, вперше у 2012 році запроваджено у повному форматі Єдину державну електронну базу з питань освіти, за допомогою якої, вступники могли подати електронну заяву на вступ.

«Всього у 2012 році на програму молодшого спеціаліста у цій системі було зареєстровано майже 316 тис. заяв, на програму бакалавра майже 1 млн. 320 тис. заяв, на програму спеціаліста майже 276 тис. заяв, програму магістра близько 127 тис. заяв. За всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями у системі було зареєстровано майже 2 млн. 40 тис. заяв вступників».

За словами директора департаменту вищої освіти, загалом електронною системою подачі документів скористалося близько 67 300 особи, які відправили до ВНЗ понад 282 тис. електронних заяв, що склало майже третину серед бажаючих вступити на навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою бакалавра.

Окрім того, Юрій Коровайченко поінформував присутніх про головні завдання вступної кампанії 2013 року.

Під час засідання Колегії директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод зазначив, що з метою своєчасного виконання державного замовлення на видання навчальної літератури у 2012 році, МОНмолодьспорту було проведено цілеспрямований комплекс заходів: розроблено графіки видання та доставки підручників, здійснювався постійний контроль за їх виконанням; своєчасно проведено процедуру закупівлі за державні кошти, укладено та про анонсовано угоди з видавництвами тощо.

«Уперше за останні 20 років максимальне фінансування бюджетної програми дало змогу здійснити видання підручників не для однієї паралелі, а для двох, тобто для учнів 1 та 2 класів загальноосвітніх навчальних закладів», - сказав він.

Як наголосив Олександр Удод, одним з пріоритетних напрямів удосконалення якості навчальної книги є її вибір на конкурсній основі.

Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, 27 вересня 2012 року здійснено дешифрування комплектів конкурсних матеріалів та оприлюднені імена учасників Конкурсу, чиї рукописи отримали найвищі підсумкові рейтинги.

На підставі остаточних висновків конкурсної Комісії та рішення апеляційної комісії Конкурсу на розгляд Колегії МОНмолодьспорту  винесено перелік із 76 назв підручників для учнів 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які запропоновано визнати переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для 5-9 класів, надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту» та включити їх до переліку навчальної літератури, що може видаватися за державним замовленням 2013 року.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245741127