Передбачається втричі збільшити грошове забезпечення військовослужбовців
30.10.2012 | 18:54
Прес-служба Міністерства оборони
 

«Питання, що стосуються соціальної захищеності військовослужбовців,  нині розглядається у більш широкому мотиваційному аспекті. Кожен військовослужбовець повинен мати стимули до професійного виконання обов’язків служби, зокрема, професія військового повинна добре оплачуватися», – наголосив 30 жовтня 2012 року перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко під час прямої телефонної лінії з читачами однієї з газет.

За його словами, цього року вже вдвічі підвищено грошове утримання значній кількості військовослужбовців Збройних Сил України, і робота в цьому напрямі триває.

«З 1 серпня 2012 року вдвічі підвищено грошове забезпечення представникам Військово-Морських Сил та льотному складу Повітряних Сил. Адже ці військовослужбовці мають справу з високотехнологічним озброєнням, яке відповідно вимагає високопрофесійного ставлення до служби, – підкреслив віце-адмірал Ігор Кабаненко. – Наступним кроком керівництва держави та оборонного відомства стало підвищення вдвічі з 24 жовтня грошового забезпечення військовослужбовців високомобільних десантних військ, сил спеціальних операцій, авіаційно-технічного складу Повітряних Сил».

Перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України зазначив, що вже в першій половині наступного року планується завершити процес підвищення удвічі грошового забезпечення в усіх родах військ. Але це не буде кінцевою метою – у подальшому передбачається втричі збільшити грошове забезпечення всіх категорій військовослужбовців порівняно з нинішнім.

«За попередніми підрахунками, контрактник першого року служби отримуватиме приблизно 5 тисяч 800 гривень. Відповідно, від цього буде йти відлік для розрахунків інших категорій військовослужбовців, – наголосив віце-адмірал Ігор Кабаненко. – Ми розглядаємо збільшення грошового забезпечення як аспект стимулювання особового складу до професійного виконання службових обов’язків. Це також є важливим кроком на шляху до комплектування Збройних Сил України виключно на контрактній основі у 2014 році».

Перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України звернув увагу на те, що після підвищення вдвічі грошового забезпечення практично припинився відтік контрактників з Військово-Морських Сил. Водночас помітно збільшилася кількість людей, які хочуть служити на Українському флоті за контрактом. Укомплектування екіпажів кораблів виключно за контрактним принципом позитивно вплинуло, зокрема на рівень виконання завдань.

«Усі наші плани й надалі передбачаємо реалізовувати в мотиваційному контексті, а тому заклали відповідний фінансовий ресурс у бюджетному запиті на наступний рік», – резюмував віце-адмірал Ігор Кабаненко.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245747647