Держсільгоспінспекція здійснила 17 тис. перевірок з дотримання вимог земельного законодавства
04.11.2012 | 12:13
Прес-служба державної інспекція сільського господарства
 

Протягом квітня-вересня 2012 року Державна інспекція сільського господарства України та її територіальні органи здійснили 16900 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. Особлива увага була приділена землям сільськогосподарського призначення, загальна кількість перевірок на яких склала 58%.

Так, за результатами проведених перевірок виявлено понад 12 тис. порушень, з яких 7700 тис. порушення на землях сільськогосподарського призначення, що складає 64% загальної кількості. Для усунення виявлених порушень видано понад 11 тис. приписів.

До громадян та посадових осіб, в діях яких були присутні ознаки правопорушень, застосовувалися заходи адміністративного впливу, внаслідок чого складено понад 5,7 тис. протоколів, у тому числі 3,6 тис. протоколів на землях сільськогосподарського призначення (63%). У результаті розгляду адміністративних справ винесено понад 3 тис. постанов про накладення адміністративних стягнень на суму понад 999 тис. грн, з яких стягнено 563 тис. грн.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, нараховано майже 45 млн. гривень.

Найбільш поширеними порушеннями, які виявлено на землях сільськогосподарського призначення є використання земель без правовстановлюючих документів. Крім того, близько 40 % із виявлених правопорушень, це використання сільськогосподарських земель без проектів землеустрою що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Решта - це нецільове використання сільськогосподарських земель та їх самовільне зайняття та інше.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245759160