В Україні спростять процедуру отримання компенсації за висадку садів
06.11.2012 | 14:44
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

Будуть розроблені типові проекти для полегшення процедури отримання державної компенсації за висадку та догляд за садами. Адже основною ціллю програми державної підтримки галузі садівництва є стимулювання одноосібників. Тому претендувати на державну допомогу можуть не тільки великотоварні виробники, але й селяни та фермери з двадцятьма сотками саду. Про це сьогодні під час поїздки до Інституту садівництва НААНУ повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Претендувати на державну допомогу можуть не тільки великотоварні виробники, що мають сотні гектарів садів, виноградників та хмеленасаджень, але й селяни та фермери з двадцятьма сотками саду. Цього року ми додали до програми компенсацію за викорчовування старих садів, на придбання техніки для обробітку садів, зменшили обсяг проектованих садів до 20 соток. Однак для спрощення процедури отримання коштів будуть розроблені типові проекти на закладку саду по окремим видам продукції. А в подальшому можна буде збільшувати проектовані площі з 20 соток і нарощувати до 30, 40 тощо. Такий проект буде дешевший, його легше буде адаптувати та узгоджувати. Відповідне доручення сьогодні отримав Інститут садівництва НААНУ», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив, що Україна поступово нарощує темпи виробництва плодово-ягідної продукції. Завдяки цьому зростає обсяг споживання фруктів українцями.

«Сьогодні наше завдання – забезпечити норму споживання плодово-ягідної продукції в Україні. Ми бачимо, що з кожним роком українці починають споживати більше плодово-ягідної продукції. Так, фактичне споживання в нинішньому році складає 42 кг, і за підрахунками, в наступному році воно збільшиться до 44 кілограмів», − додав Микола Присяжнюк.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245767003