Микола Азаров: Центральна виборча комісія повідомить результати виборів відповідно до закону
07.11.2012 | 12:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Найближчими днями Центральна виборча комісія, як того вимагає закон, повідомить остаточні результати виборів до Верховної Ради України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 7 листопада 2012 року.

«Це були найкраще організовані вибори за історію незалежності», – наголосив Микола Азаров. При цьому він додав, що у 95% округів вони відбулись так, що іноземні спостерігачі називали їх зразковими. І тільки в кількох округах виникли, на превеликий жаль, конфліктні ситуації.

Прем’єр-міністр зазначив, що «різні суперечки, конфліктні ситуації, гострі протистояння є практично на всіх виборах у різних країнах».

«Це нікого не дивує і сприймається як супутнє демократії явище. Чому ж в Україні такі випадки викликають, перепрошую, істерику? Чому саме ті, хто блокує роботу виборчих комісій, демагогічно звинувачують владу в затягуванні чи викривленні підрахунку?» - зазначив Глава Уряду.

При цьому він додав, що такі окремі, штучно створені в кількох округах конфлікти,  не дають підстав для звинувачень на адресу влади.

«Нагадаю: Уряд ніяким чином не впливає на роботу виборчих комісій і встановлення ними результатів голосування. Це - принципове положення закону про вибори, проголосованого всіма політичними силами», - сказав Микола Азаров. До того ж він додав, що виборчі комісії сформовані з представників всіх політичних сил. І в жодному з тих округів, де виникли конфлікти, представники Партії регіонів не були на чолі комісій.

Нарешті конфліктують між собою в основному кандидати від опозиції та самовисуванці.

«То які можуть бути претензії до влади? Ніяких. Я це офіційно і категорично заявляю, - сказав Микола Азаров. - Ми забезпечили всі умови для роботи виборчих комісій: вчасне фінансування, встановлення відеокамер, охорону дільниць і громадського порядку під час голосування».

При цьому Прем’єр-міністр зауважив, що окремі європейські партнери виступили із заявами щодо своєї стурбованості нібито затягуванням підрахунку голосів.

«Нагадаю, що, згідно з українським законодавством, ЦВК повинна оприлюднити результати виборів не пізніше ніж через 15 діб після голосування. Цей термін ще не сплив. Тому ця стурбованість передчасна», - підсумував Глава Уряду.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245770098