Спостерігається позитивна динаміка подачі звітності у вигляді електронних документів
07.11.2012 | 16:58
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підбила підсумки подачі електронної звітності за третій квартал поточного року.

«Все більше професійних учасників фондового ринку віддають перевагу інноваційному формату подачі звітності. Так, вже вкотре регулятор спостерігає позитивну динаміку подачі звітності у вигляді електронних документів, і цей тренд є закономірним, адже Комісія доклала значних зусиль до того, аби зробити систему подачі інформації до регулятора зручною, зрозумілою та простою. Зауважу, що станом на 5 листопада 2012 року кількість професійних учасників, що зареєстровані в системі подання адміністративних даних у вигляді електронних документів, збільшилась на 58 компаній, і наразі цей показник складає 329 професійних учасників», - зазначив Андрій Заїка, начальник управління інформаційних технологій НКЦПФР.

Найбільшу динаміку у наданні інформації у електронному вигляді продемонстрували компанії з управління активами, торговці цінними паперами та зберігачі. Якщо говорити про перших, то кількість їх електронних звітів зросла на 100 %, що ж стосується других, то цей показник за зазначений період збільшився на 48 %, в свою чергу, збільшився показник зберігачів 51 %. Крім того, стабільно і систематично надають інформацію за допомогою електронної системи депозитарії та біржі.

Нагадаємо, що в рамках реалізації концепції системи моніторингу фондового ринку регулятор постійно модернізує подачу звітності від усіх профучасників. Так, протягом поточного року НКЦПФР значно спростила процедуру підготовки та подачі звітності від професійних учасників фондового ринку, скоротила її обсяги, а також підготувала низку рішень, які спрямовані на вдосконалення системи подачі звітності біржами, зберігачами, депозитаріями, реєстраторами цінних паперів, управителями іпотечним покриттям, а також торговцями цінними паперами і, до того ж, здійснила перехід на новий формат подачі інформації у вигляді XML файлів – простий, оперативний, сучасний та якісний спосіб подачі електронних документів.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245771852