Україна впровадить фітосанітарні стандарти Євросоюзу
09.11.2012 | 09:46
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби
 

Україні потрібно впровадити фітосанітарні стандарти Євросоюзу для вільного продажу сільгосппродукції у Європі. Цьому сприятиме проект ТВІНІНГ, який має наблизити українське законодавство до згаданих стандартів. Практичний семінар на цю тему провели у Полтавській державній аграрній академії. У ньому взяли участь фахівці фітосанітарних служб не лише зі всієї України, а й Німеччини.

Україна експортує сільгосппродукцію у шістдесят сім країн світу. Тому невиконання фітосанітарних норм може відчутно вдарити по рейтингу країни. Поки що карантинних претензій до вітчизняних виробників не було – говорять представники Німеччини. Але карантинні заходи Євросоюзу потрібно впроваджувати в Україні для того, щоб і продавці, і покупці були спокійні за якість продукції.

На першому етапі програми в Україні потрібно впровадити так звану директиву 2000/29. У ній перераховані більше п'ятдесяти категорій карантинних організмів та захворювань, з якими сільгосппродукцію не приймуть у жодній країні Євросоюзу. Контролювати виконання, за директивою, повинні місцеві  органи  дежветфітослужби.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245778100