Українці у Брюсселі взяли участь у Конференції національних директорів з озброєння НАТО
09.11.2012 | 12:36
Прес-служба Міністерства оборони
 

8 листопада 2012 року українська делегація на чолі із заступником Міністра оборони України – керівником апарату Володимиром Можаровським взяла участь у щорічному засіданні Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) за участю країн-партнерів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Засідання відкрив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, який, зокрема, підкреслив важливість інвестицій у розбудову нових спроможностей країн-членів та партнерів Альянсу. Було зазначено, що в умовах економічної кризи ці спроможності доцільно розбудовувати спільно. Такий підхід дає більшу ефективність  при менших затратах. Концепція «розумної оборони» та Ініціатива поєднаних сил, які передбачають залучення країн-партнерів НАТО, є механізмом розбудови зазначених спроможностей.

У ході роботи було презентовано та обговорено низку багатонаціональних проектів, що реалізуються під егідою Конференції національних директорів з озброєння в рамках Концепції «розумної оборони» та Робочої програми протидії тероризму.

Проведено неофіційну дискусію з питань багатонаціонального співробітництва у галузі озброєнь, у ході якої учасники засідання дали схвальні коментарі щодо необхідності реалізації Концепції «розумної оборони» та Ініціативи поєднаних сил, у тому числі шляхом започаткування регіональних проектів.

У контексті подальшого скорочення чисельності Збройних Сил, інших військових формувань сектору безпеки і оборони України та їх поступового переозброєння сучасними зразками озброєння, участь представників нашої держави у подібних заходах міжнародного співробітництва набирає особливої актуальності. 

У рамках візиту відбулись робочі зустрічі Володимира Можаровського із заступником Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Послом Хусейном Діріозом, національними директорами з озброєнь Республіки Польща та Турецької Республіки.

Довідково

Конференція національних директорів з озброєння (CNAD)  утворена  у 1966 р. і є основним органом НАТО, який відповідає, зокрема, за розвиток міжнародного співробітництва у галузі озброєнь.

Засідання проводяться два рази на рік, один із яких – за участю країн-партнерів. До участі в роботі залучаються високопосадовці (національні директори з озброєння), які відповідають за політичні, економічні та технічні аспекти розвитку озброєння і військової техніки. 

Участь представників України у роботі Конференції є одним із механізмів прагматичного співробітництва з Альянсом.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245778974