Результатом реалізації концепції "Чистий бізнес - чесні податки" стане конкурентний ринок
15.11.2012 | 17:16
Прес-служба Державної митної служби
 

Результатом реалізації концепції Держмитслужби «Чистий бізнес - чесні податки» стане цивілізований конкурентний ринок та збільшення надходжень до бюджету. Про це Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік заявив під час Міжнародної конференції «Практика та проблеми застосування податкового законодавства».

Він підкреслив, що спільна місія бізнесу і митниці – підвищити рівень прозорості ведення підприємництва. Партнерські взаємовідносини платників податків і фіскальних органів є рушійною силою в досягненні балансу інтересів держави і бізнесу.

Митній службі це надасть можливість ефективно адмініструвати податки і наповнювати державний бюджет, а легальному бізнесу – прогнозовані умови роботи, гарантії і стабільність розвитку.

Саме ці принципи закладено в Меморандумі про партнерство та співробітництво між Асоціацією платників податків і митною та податковою службами, який було підписано у вересні цього року.

Ігор Калєтнік також нагадав, що Держмитслужба схвалила концепцію розвитку відомства на 2013 рік «Чистий бізнес-чесні податки».

«Основна філософія Стратегії полягає у тому, що митниця зобов’язується на доброчесність суб’єкта відповідати довірою. І ця довіра надасть сумлінному суб’єкту певні переваги: прискорення проходження через митницю товарів, зменшення кількості митних перевірок. Максимальною формою довіри повинне стати подання митниці документів про товари без їх фізичного пред’явлення митникам», - сказав Голова ДМСУ.

Вже зараз робота в умовах нового Митного кодексу суттєво спростила ведення зовнішньоекономічної діяльності. Запроваджені законодавчі зміни призвели до скорочення часу митного оформлення товарів та витрат суб’єктів господарювання.

«Час митного оформлення на сьогодні складає при імпорті – 1 годину 16 хвилин, при експорті – 40 хвилин. З початку дії нового Митного кодексу лише 6% товарів підлягають митному огляду. У 2009 році їх доля була - 70%. Перший метод визначення митної вартості застосовується майже у 90% випадків», - сказав Голова Держмитслужби.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245796048