Школи перевірили на наявність необхідної навчальної літератури
19.11.2012 | 16:57
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту
 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.08.2012 р. № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» Державна інспекція навчальних закладів спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти перевірили забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківської, Луганської та Сумської областей навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Під час перевірки встановлено, що управліннями освіти і науки Івано-Франківської, Луганської та Сумської обласних державних адміністрацій спільно з управліннями (відділами) освіти міських рад (райдержадміністрацій), педагогічними колективами, громадськістю області вживаються заходи щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою. Усі ЗНЗ областей стовідсотково забезпечені підручниками для учнів 1 класу, які надійшли до початку навчального року.

Також органами управління освітою, навчальними закладами зазначених областей видано відповідні накази щодо використання у навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Проте перевіркою встановлено, що у гімназії №3 м. Івано-Франківськ використовували посібники, які не мають відповідного грифа МОНмолодьспорту. Після вивчення питання складено акт про порушення виконання наказу МОНмолодьмпорту від 02.08.2012 р. № 882, а посібники вилучено з використання.

У Луганській області з 13 перевірених навчальних закладів у шести виявлено порушення нормативних документів щодо використання навчальної літератури. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах № 20, 24, 42 м. Луганськ; Кіндрашівському, Станиця-Луганському, Широківському Станично-Луганського району в перших класах використовуються робочі зошити з друкованою основою, які не мають відповідного грифа або схвалення для використання в ЗНЗ. Підставою для використання цих зошитів у навчальному процесі став наказ Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, тому окремі педагоги використовували вищезазначені посібники у начальному процесі, а також мали підстави рекомендувати їх батькам.

Окрім того, в окремих навчальних закладах (Кіровський НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» № 16, Стахановська СЗШ № 18, Алчевська гімназія) виявлено факти використання додаткових навчальних посібників, які не зазначені в Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОНмолодьспорту для використання в ЗНЗ у 2012/2013 навчальному році (листи МОНмолодьспорту від 23.08.2012 № 1/9-591 та № 1/9-592).

За результатами перевірки у ЗНЗ, у яких виявлені порушення, з метою усунення порушень та недоліків і притягнення винних до відповідальності, комісією складено відповідні акти. Так, Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації зобов'язано вжити відповідні заходи з належного виконання нормативно-правових документів щодо використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах.

За результатами перевірки навчально-методичного забезпечення учнів перших класів ЗНЗ Сумської області варто зазначити про те, що перевірки здійснено у 9 навчальних закладах області. Комісією встановлено, що робочі зошити, якими користуються учні, відповідають вимогам до посібників такого зразка, мають схвалення для використання в ЗНЗ, що підтверджено відповідними листами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Комісією, яка здійснювала перевірки навчальних закладів, відзначено сумлінну роботу управлінь освіти і науки Івано-Франківської та Сумської області, інститутів післядипломної педагогічної освіти, методичних служб цих областей в організації підготовки до нового 2012/2013 навчального року щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою, належного рівня співпраці з педагогічними колективами ЗНЗ, належне виконання інструктивних документів МОНмолодьспорту.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245803404