Раїса Богатирьова привітала 8 мільйонів маленьких українців зі Всесвітнім днем дитини
20.11.2012 | 13:46
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Всесвітній день дитини за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН відзначається 20 листопада. На переконання Віце-прем’єр-міністраМіністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, це гарна нагода привітати 12 мільярдів маленьких жителів планети Земля, 8 мільйонів з яких живуть в Україні.

«У цей день ми, дорослі, повинні ще глибше усвідомити ту відповідальність, яка лежить на нас за долі малюків, підлітків та юнацтва. Наповнювати життя підростаючого покоління радістю, захищати дитячий спокій, створювати умови для духовного і фізичного розвитку дітей – наш святий обов’язок та головне завдання. Адже кожна дитина має право на щасливе дитинство, сімейний затишок, гарну освіту, повноцінний відпочинок, якісну охорону здоров’я та медичну допомогу, на захист від байдужості та жорсткого поводження», - зазначає Віце-прем’єр-міністрМіністр охорони здоров’я.

За її словами, Україна взяла на себе зобов’язання захищати ці та інші права своїх маленьких громадян, підписавши Конвенцію ООН про права дитини. Крім того, українським парламентом ратифіковано два факультативні протоколи до Конвенціїщодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах. Виходячи з того, що діти – не тільки майбутнє України, але й сьогодення нашої держави, Президент України визначив діяльність із захисту прав дитини як загальнодержавний пріоритет та запровадив посаду Уповноваженого з прав дитини.

Раїса Богатирьова підкреслила, що за останній час наша країна досягла стабільного прогресу щодо захисту прав дітей у таких сферах, як зниження дитячої смертності, зменшення відмов від новонароджених, збільшення кількості сиріт і малюків, позбавлених батьківського піклування, що знайшли нові родини. Змінюється саме ставлення суспільства до усиновлення, суттєво зросла державна підтримка матері й дитини, дедалі більше народжується немовлят, влада й бізнес активно долучаються до допомоги багатодітним сім'ям та родинам, які виховують дітей-інвалідів.

«Утім, ми не можемо дозволити собі, втішаючись успіхами, зупинятися на досягнутому: в нас ще достатньо нерозв’язаних проблем, які загрожують правам дітей, і особливо – соціально уразливих дітей. Виклики сьогодення вимагають перегляду процедур реалізації в Україні прав дитини, передбачених Конвенцією ООН і чинним законодавством, в якому все ще відсутній базовий принцип дотримання найвищих інтересів дитини», - підкреслила Віце-прем’єр-міністрМіністр охорони здоров’я.

Вона додала, що нещодавно Уряд України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали п’ятирічну програму співпраці на період 2012 – 2016 роки, згідно з якою їхні спільні зусилля будуть зосереджені на забезпеченні права кожної дитини виховуватися у родинному середовищі, на дотриманні права дітей на здоров’я та розвиток, на захисті їх від насильства та жорстокого поводження, на інформуванні про права дитини в Україні. Важко не погодитися із словами голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо, яка під час підписання цієї програми зауважила, що забезпечення повної реалізації потенціалу дітей є найкращою інвестицією, яку країна може зробити заради свого майбутнього!

«Діти завжди були і залишаються найбільшою цінністю. Вони – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожної держави. Тож давайте не шкодувати сил, часу та енергії для того, щоб, ставши дорослими, вони згадували про дитинство як про найсвітліший і найщасливіший період свого життя!», - наголосила Раїса Богатирьова.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245805457