Державні мовники вшанують пам'ять жертв голодоморів
20.11.2012 | 14:27
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення
 

24 листопада в Україні  відзначатиметься День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій. З огляду на це державні телерадіокомпанії внесли зміни до своїх сіток мовлення.

Відповідно до Правил ведення мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті, затверджених Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, 24 листопада державні мовники утримаються від трансляції комедійних фільмів та передач розважального характеру. Натомість в ефірі державних ТРК демонструватимуться тематичні програми та фільми, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Зокрема, на всіх телеканалах Національної телекомпанії України – Першому національному, "Першому Ukraine" та "Першому T2" – буде розміщено стилізований логотип з символікою голодоморів. В ефірі Першого протягом дня буде показано серію міжпрограмних роликів, присвячених Дню пам’яті жертв голодоморів. З приводу трагедії 1932-1933 років висловляться Блаженніший Любомир (Гузар), Левко Лук’яненко, Михайло Резникович, Сергій Квіт, Іван Драч, Мирослав Попович, Василь Шкляр, Андрій Пальчевський, Оксана Забужко, Ніна Матвієнко.

Національна телекомпанія України започаткує в цей день нову традицію – хвилину мовчання з 19:32 до 19:33, що символізуватиме роки найстрашнішої трагедії в історії українського народу – голодомору 1932-1933 років. У цю хвилину в ефірі Першого національного, супутникового каналу "Перший Ukraine" та цифрового телеканалу "Перший Т2" буде перервано трансляцію класичної музики із Національної філармонії України.

НТКУ закликає всі українські теле- та радіоканали, громадян України та світове українство підтримати цю ініціативу. 

Також усі телеканали Національної телекомпанії України долучаться до Всеукраїнської хвилини мовчання о 16:00.

День пам’яті жертв голодомору відзначається кожної четвертої суботи листопада. Його запроваджено відповідно до указу Президента України № 1310 від 26 листопада 1998 року, ухваленого за ініціативи громадських організацій, Держкомтелерадіо України, Мінкультури та ін.

 

.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245806163