Раїса Богатирьова заклала капсулу під будівництво нового корпусу Національного інституту раку
20.11.2012 | 18:58
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у вівторок взяла участь в урочистому молебні, освяченні фундаменту та закладанні капсули у підмурок  майбутньої Клініки консервативного лікування пухлин (клініки №3) Національного інституту раку. «На цьому місці з’явиться один з найпотужніших ресурсів Національного інституту раку – Клініка консервативного лікування пухлин. Ми закладаємо цю капсулу з надією в серцях та молитвою в душі заради врятування мільйонів життів та здобуття перемоги всього людства у війні з раком. Віримо, що наші спільні зусилля не просто подарують майбутнім поколінням подолання хвороби, а допоможуть зберегти та передати їм багато наших ідей, знань, мрій та усмішок», – зазначила Раїса Богатирьова, перебуваючи на будівельному майданчику.

Будівництво нового корпусу клініки входить до першої черги реконструкції та розширення Національного інститут раку. Реорганізацію закладу передбачено за новітніми світовими стандартами, його подальше удосконалення та перетворення на провідний науковий лікувально-профілактичний центр із сучасним обладнанням, передовими технологіями, методами лікування та висококваліфікованим медичним персоналом.

Планується, що в клініці №3 будуть споруджені не лише стаціонарні палатні відділення та відділення онкогематології і денного стаціонару, а й пансіонат для людей, які супроводжують хворих, та центральне стерилізаційне відділення. Ліжковий фонд клініки при цьому становитиме понад 200 місць.

 

Довідково

Національний інститут раку на сьогодні є головним науково-дослідним та лікувально-профілактичним закладом в онкологічній службі охорони здоров’я, що надає високоспеціалізовану допомогу хворим на злоякісні новоутворення з усіх регіонів України.

Концепція розвитку Національного інституту раку на 2012 – 2032рр. передбачає модернізацію матеріально–технічної бази, реконструкцію існуючих корпусів та будівництво нових корпусів із збільшенням ліжкового фонду, що дозволить провести розподіл території на лікувально-діагностичну та господарську зони.

Перша черга реконструкції та розширення НІР розрахована на 2012 – 2013 рр. і включає такі роботи:  

1.Реконструкція інженерних мереж з урахуванням навантажень існуючих корпусів, будівництва нових корпусів радіології та клініки №3, патологоанатомічного корпусу, перспективного розвитку з розрахунку на п’ять років уперед.

2.Будівництво нового корпусу радіології (відповідно до плану перспективного розвитку).

3.Будівництво нового корпусу клініки №3 (відповідно до плану перспективного розвитку) з розташуванням стаціонарних палатних відділень, відділення онкогематології, денного стаціонару, пансіонату для людей, які супроводжують хворих, центральне стерилізаційне відділення.

4.Будівництво надземної галереї для об’єднання корпусів лікувально – діагностичного комплексу інституту.

5.Будівництво нового патологоанатомічного корпусу в зв’язку з тим, що існуючий корпус підпадає під пляму забудови нового корпусу радіології.

Для реконструкції і розширення Національного інституту раку у бюджеті на 2012 рік передбачені кошти загального фонду у сумі 200 млн. грн. Для виконання завдань реконструкції 2012-2013 років потрібно майже 700 млн. грн. У МОЗ розраховують, що фінансування програми на 2013 рік для продовження реконструкції  буде здійснено в повному обсязі.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245807913