Р. Богатирьова: Державно-приватне партнерство у модернізації НІР забезпечить онкохворим найсучасніше лікування
21.11.2012 | 09:31
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
 

В рамках візиту до Національного інституту раку Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова відвідала новий хірургічний корпус, який із 20 листопада працюватиме на повну потужність. Корпус містить два відділення реанімації і 16 унікальних операційних блоків. Віце-прем'єр-міністр переконалась, що операційні забезпечені сучасними пересувними діагностичними рентгенівськими системами, апаратами штучної вентиляції легенів та новітніми операційними столами. Устаткування дозволяє підвищити точність діагностики, якість оперативних втручань та розширити терапевтичні можливості лікування злоякісних пухлин. Завдяки цьому майже на 11 % збільшуються місця для хворих та на 8 % зростає рівень охоплення хворих спеціальним лікуванням.

Крім того, Віце-прем'єр-міністр відвідала оновлене відділення дитячої онкології, яке приймає близько половини дітей України із злоякісними новоутвореннями. Його відкриття дозволило суттєво покращити безпеку лікування малюків, застосувати новітні методи хірургічного та променевого лікування, вдвічі збільшити кількість дітей, що підлягають трансплантації стовбурових клітин, також поліпшити психоемоційний стан пацієнтів і їхніх родин та організувати унікальну службу фізичної реабілітації маленьких пацієнтів. Раїса Богатирьова поспілкувалась із персоналом відділення та малюками, що лікуються в ньому від раку. Їм Віце-прем'єр-міністр подарувала розвиваючі іграшки та побажала швидкого одужання, аби вже до Нового року вони повернулись додому усміхненими та здоровими. 

«Реалізація державної політики щодо проекту реконструкції і розширення Національного інституту раку спрямована на вирішення надзвичайно актуальної медико-соціальної проблеми – забезпеченню належної якості медичної допомоги хворим з усіх регіонів України», – наголосила Віце-прем’єр, відповідаючи на запитання журналістів. За словами Раїси Богатирьової, Президент та Уряд України визначили зміцнення онкологічної служби в якості одного з пріоритетів своєї діяльності з огляду на те, що онкологія посідає друге місце в структурі смертності та інвалідності в Україні.

Будівництво нових сучасних та реконструкція вже діючих кардіологічних центрів, розбудова та модернізація онкологічної служби, створення національної мережі перинатальних центрів – це не декларації і лозунги, а практичні кроки та наочні результати втілюваної в життя державної політики, підкреслила Віце-прем’єр. При цьому вона відзначила, що навіть в умовах обмежених фінансових можливостей Уряд знаходить можливості втілювати амбітні плани. Одним із вирішальних чинників успіху, звернула увагу Раїса Богатирьова, є взаємодія держави та приватного капіталу. Так, у рамках програми «Адресна допомога» дитяче відділення Національного інституту раку давно і систематично підтримує благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». А з лютого 2012 року реалізується проект «Дерево життя», в рамках якого цей фонд оплатив складні операції з ендопротезування для восьми дітей на суму 920 тис. грн. та закупив спеціалізований набір інструментів для проведення цих операцій вартістю більше 1 млн. грн.

Реалізація проекту створення радіологічного корпусу Національного інституту раку стала теж результатом державно-приватного партнерства, оскільки відбувається завдяки фінансової підтримки благодійних фондів «Розвиток України» Ріната Ахметова та «Шляхи в майбутнє» Василя Хмельницького (загальний бюджет – 20 млн доларів). Партнерство держави і бізнесу в реконструкції та модернізації Національного інституту раку, зауважила Віце-прем’єр-міністр України, дає підстави сподіватися, що хворі на онкопатологію зможуть отримати найсучасніше лікування та реабілітацію в нашій країні. «Якщо до участі в подібних проектах буде залучено ще більше благодійників, ми неодмінно доб’ємося зменшення показників смертності та інвалідності від цієї страшної недуги», – підсумувала Раїса Богатирьова. 

«Будь-яка держава не спроможна лише за власний рахунок компенсувати вартість лікування онкохворих. Їхнє обстеження, оперування і реабілітація досить дорогі. І без сумніву, погано було б, якби ми не шукали партнерів, погано було б, якби вони знаходилися тільки за кордоном, а не в Україні, і дуже добре, що вітчизняний приватний бізнес усвідомлює свою відповідальність і відчуває потребу допомагати», – підсумувала Богатирьова, наголосивши при цьому, що головний акцент при впровадженні національної стратегії в подоланні раку робиться на профілактиці захворювання.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245808337