В'ячеслав Коломієць: Попередження насильства в сім'ї - проблема державного рівня
23.11.2012 | 15:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
 

Кількість звернень щодо насильства в сім’ї в Україні зростає. Але це свідчить не про збільшення кількості випадків насильства в сім'ях, а про зростання довіри населення до державних органів та закладів, на які покладено функції з питань попередження насильства в сім'ї. Про це сьогодні сказав заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату В’ячеслав Коломієць під час прес-конференції „Свобода від насильства: діємо разом!”, присвяченої початку Міжнародної кампанії „16 днів проти насильства”.

Організували й провели цей захід у столичному „Українському домі”, а також інсталяцію „Щороку в Україні 1440 літрів жіночих сліз проливаються від насильства”, Мінсоцполітики та Міжнародний благодійний фонд „Українська фундація громадського здоров’я”. Мета акції – об’єднання зусиль у напрямі протидії насильству в сім’ї й  забезпечення координації спільних дій між представниками центральних органів виконавчої влади, громадських та міжнародних організацій, соціальних служб, які працюють у сфері попередження насильства.

У прес-конференції також взяли участь директор департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей Мінсоцполітики Галина Жуковська, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду „Українська фундація громадського здоров’я” Галина Скіпальська, начальник управління дільничних інспекторів міліції департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Юрій Лубенський, директор Міжнародного гуманітарного центру „Розрада” Валентина Бондаровська, директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валерій Танцюра, представники громадських організацій.

Насильство є однією з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина, переконані у Мінсоцполітики.

„Ця проблема актуальна для України. Адже якщо у 2009 році було 79 859 звернень щодо насильства в сім’ї, то лише за 9 місяців 2012 року таких випадків - вже 84 989. При цьому близько 90% - це звернення від жінок. Жінки потерпають більше від домашнього  насильства, ніж від пограбувань, зґвалтувань та автомобільних катастроф разом узятих”, - сказав В’ячеслав Коломієць.

Він також підкреслив, що прийняття відповідної законодавчої бази у сфері попередження насильства в сім’ї свідчить про визнання цієї проблеми Україною, винесення її на державний рівень. До того ж Україна в числі 17 інших країн приєдналася до Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Нині документ проходить внутрішньодержавні процедури, передбачені законодавством України для набрання чинності.

Крім того, Міністерством у співпраці з іншими центральними органам виконавчої влади, науковцями, неурядовими організаціями розроблено проект Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Триває робота й над розробкою нормативно-правового акта, який передбачає механізм надання ефективної та вчасної допомоги особам, які постраждали від насильства.

Поінформував заступник Міністра і про те, що на виконання соціальних ініціатив Президента України стосовно повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення до штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді введено додатково 12 тисяч посад фахівців із соціальної роботи. Їх діяльність спрямовується на раннє виявлення осіб та сімей, у яких існує ризик потрапляння у складні життєві обставини. Своєчасне виявлення таких осіб і сімей, вважають у Мінсоцполітики, унеможливить потрапляння їх у складні життєві обставини та допоможе запобігти насильству в сім'ях.

„Надзвичайно важливим є і прийняття Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року та концепції Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року. Реалізація заходів на виконання цих документів дозволить знизити кількість правопорушень і злочинів у проблемних сім'ях, компенсувати витрати на лікування постраждалих від насильства, попередити соціальне сирітство, бездоглядність та безпритульність. Але досягти таких результатів ми можемо тільки за умови соціального партнерства держави та громадськості й розробки механізму міжвідомчої взаємодії у цих питаннях”, - наголосив В’ячеслав Коломієць.

Про те, що насильство в сім'ї, насильство до жінки, до дитини, до чоловіка не може буде вирішено особисто однією людиною, однією організацією чи структурою, що лише об’єднавши спільні дії, можна подолати цю проблему в суспільстві, - йшлося майже у всіх виступах на прес-конференції.

Водночас журналістів було поінформовано, що у м. Києві вже відпрацьовується модель співробітництва між органами виконавчої влади, соціальними працівниками, міліцією та медиками щодо вчасного виявлення випадків насильства й надання ефективної допомоги постраждалим. Передбачається, що після успішної апробації цей механізм буде поширено по всій Україні.

Як відомо, 25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. У цей же день розпочинається Міжнародна акція „16 днів проти насильства”.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245819369