Державна політика у сфері протидії ВІЛ/СНІДу здійснюється на засадах розширення комплексності послуг
28.11.2012 | 15:26
Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань
 

За рік Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань виконала низку пріоритетних завдань, серед яких досить принциповим є укріплення партнерських відносин держави та громадськості, забезпечення міжсекторальної координації та принципу комплексності виконання заходів загальнодержавної програми. Про це 28 листопада у ході брифінгу в Будинку Уряду заявила Голова Держслужби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна.

«За сприяння партнерів нам вдалося зменшити кількість нових випадків ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків, що свідчить про покращення ефективності роботи реабілітаційних центрів, програм зменшення шкоди, які реалізовуються через мобільні пункти та амбулаторії.  На сьогодні програмами охоплено понад 190 тис. споживачів ін’єкційних наркотиків. Ці успіхи відзначені експертами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у річному звіті «Стратегічні інвестиції для досягнення впливу». Ми також говоримо про стабільні темпи зниження відсотка передачі ВІЛ/СНІД від інфікованої матері до дитини», - зазначає Тетяна Александріна.

Значно активізовані державні ініціативи в роботі із населенням. Завдяки реалізації Національної профілактичної кампанії «Не дай СНІДу шанс!» (Проект «Fair Play – Чесна Гра» в рамках проведення в Україні Євро-2012) профілактичними програмами було охоплено близько 14 тисяч дітей та підлітків з різних областей України. Днями стартує нова хвиля Кампанії «Не дай СНІДу шанс», яка покликана підвищити обізнаність населення щодо проблематики ВІЛ-інфекції/СНІДу, привернути увагу до проблем проведення профілактики ВІЛ серед молоді, толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Упродовж цього року значно розширено можливості доступу до діагностики ВІЛ-інфекції. Так, нормативно врегульовано діяльність мобільних амбулаторій та мобільних пунктів, які здійснюють консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Починаючи з 2008 р.,  було зафіксовано майже 163 тисячі візитів представників уразливих груп.

Значним здобутком у лікуванні ВІЛ-інфекції/СНІДу є збільшення кількості пацієнтів, які отримують життєво необхідну антиретровірусну терапію. На кінець цього року держава планує охопити лікуванням 48 тис. пацієнтів, що удвічі більше, ніж у минулому році. Таким чином, 96% хворих отримують терапію за державний кошт.

Завершено процедуру закупівлі антиретровірусних препаратів відповідно до заявок регіонів. Під час проведення тендерних процедур вдалося досягти економії коштів  у розмірі близько 15,1 млн. грн., що спрямовані на закупівлю АРВ-препаратів та 7,09 млн., спрямованих на придбання тест-систем. Завдяки успішним переговорам МОЗ із фармацевтичними компаніями лікуванням додатково охоплено1800 пацієнтів.

Крім того, будуть придбані препарати для лікування опортуністичних інфекціїй у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей на загальну суму 9,3 млн. грн.

Слід зазначити, що цьогоріч вартість препаратів у порівнянні з минулим роком знизилася на 17%, а на деякі брендові ліки - є зниження цін до 25%. Загалом же за останні 6 років вартість АРВ-препаратів зменшилася у 4-5 разів.

Довідково

Станом на сьогодні в Україні налічується закладів охорони здоров’я, які надають послуги з консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію:

обласних – 25,

міських - 2 (Київський та Севастопольський) центрів СНІДу та міських (обласного підпорядкування) центрів СНІДу - 15;

лабораторій з діагностики ВІЛ-інфекції – 102.

Працює 761 кабінет «Довіра», з яких: самостійні підрозділи – 288; на базі КІЗІв та інших кабінетів закладів охорони здоров’я – 473.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245831627