За оцінкою міжнародних експертів, обсяг нетрадиційного газу в Україні може перевищувати 11,5 трлн. кубічних метрів
30.11.2012 | 17:42
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості
 

Наявний геологічний потенціал України дозволяє видобувати значно більші обсяги газу, аніж сьогодні. Зокрема, ріст видобутку можуть забезпечити ресурси нетрадиційного газу.

Як повідомлялося, 25 травня 2012 року в ході круглого столу в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України було представлено дослідження IHS CERA (Кембріджської Асоціації енергетичних досліджень) «Природний газ та енергетичне майбутнє України».

За оцінкою IHS CERA, загальний обсяг геологічних ресурсів нетрадиційного газу в Україні може перевищувати 11,5 трлн. кубічних метрів.

Експерти IHS CERA вважають, що за геологічними даними, які стосуються українського потенціалу нетрадиційних видів газу, зокрема – сланцевого газу та вугільного метану, обсяг видобутку такого газу може щорічно становити до 35 мільярдів кубометрів до 2035 року. Водночас, згідно з висновками експертів IHS CERA, у разі послідовного впровадження енергетичної політики, спрямованої на залучення приватних інвестицій у газовий сектор та реалізації власної ресурсної бази, до 2035 року Україна зможе значно збільшити загальний видобуток всіх видів газу - загалом видобувати близько 60 млрд. кубометрів газу на рік і більше, та стати незалежною у сфері забезпечення природним газом.

 

 

Довідково

Компанія IHS CERA (Кембріджська Асоціація енергетичних досліджень) заснована в 1983 році. IHS CERA налічує понад 550 міжнародних експертів і є одним з лідерів у наданні консультаційних послуг в галузі енергетики. Компанія спеціалізується на виробленні стратегій розвитку міжнародних енергетичних компаній, розробці аспектів енергетичної політики урядів, розвитку галузей енергетики. IHS CERA реалізовує дослідницькі проекти в усьому світі з метою складення глобальної картини запасів природного газу з традиційних та нетрадиційних джерел. Такі дослідження дозволяють міжнародним енергетичним компаніям визначати країни, перспективні для інвестування у розвідку та видобуток вуглеводнів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245842279