Затверджено граничний розмір витрат, пов'язаних з недержавним пенсійним забезпеченням
07.12.2012 | 12:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Положення про граничний розмір витрат, пов’язаних із здійсненням недержавного пенсійного забезпечення, що було розроблено спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Відповідне рішення було прийнято на черговому засіданні регулятора, що мало місце 4 грудня 2012 року.

«У зв’язку із необхідністю зменшення тиску на активи пенсійних фондів, НКЦПФР спільно з експертами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг був розроблений документ, який має врегулювати граничний розмір витрат, пов’язаних із здійсненням недержавного пенсійного забезпечення, та майже у півтора рази скоротити граничний розмір витрат на оплату послуг професійного адміністратора, зберігача, - оплату винагороди за надання послуг з управління активами пенсійного фонду. Варто відзначити, що норми граничних розмірів витрат за результатами детального аналізу розробників регуляторного акту визначались з урахуванням рівня інфляції і прибутковості пенсійних фондів», - зауважила Оксана Симоненко, директор департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

Зазначимо також, що раніше даний показник складав 10%, відтепер же граничний розмір витрат становитиме 7%, відшкодовуватиметься за рахунок пенсійних активів та буде встановлюватися у відсотках від чистої вартості активів пенсійного фонду. Крім того, наразі середній розмір відшкодованих пенсійними фондами витрат не перевищує 5%, а у випадку перевищення протягом року граничного розміру витрат, адміністратор пенсійного фонду зобов’язаний повідомити про це раду пенсійного фонду для вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень.

Положення було розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», а саме статті 48 Закону щодо використання пенсійних активів. Найближчим часом документ буде направлено для реєстрації у Міністерство юстиції України.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245859292