Мінрегіон: В усіх будинках Миколаєва відновлено теплопостачання
10.12.2012 | 09:18
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

Станом на 19:30 восьмого грудня у Миколаєві відновлене теплопостачання всіх будинків, які залишалися без тепла внаслідок гідроудару в системі Миколаївської ТЕЦ. Про це повідомив Директор Департаменту проектного управління та енергоефективності у сфері систем життєзабезпечення Мінрегіону Станіслав Захаров, який перебуває у Миколаєві з метою координації дій комунальних служб на рівні країни. За його словами відмінно спрацювали міські служби, внаслідок чого допомога рівня вищого, ніж місто та область, не знадобилася.

«Станом на 19:30 відновлене теплопостачання останніх 4-х будинків із 256, які перестали отримувати тепло внаслідок гідроудару. Над усуненням наслідків аварії працювали 17 аварійно-відновних бригад, необхідна кількість людей та техніки, тому роботу з усунення наслідків можна визнати задовільною. Комунальна сфера міста повністю відпрацювала за встановленими алгоритмами, тому допомога від центрального рівня, від інших відомств або інших областей не знадобилася. Незважаючи на високий рівень готовності міських служб, у Києві координацію комунальних служб як галузевої підсистеми реагування та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій проводив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов. Сюди у Миколаїв особисто телефонували керівництво ряду областей, пропонували допомогу, повністю готові були розгорнути пункти обігріву територіальне облуправління МНС, але комунальники впоралися із завданням та ліквідували наслідки аварії максимально оперативно», – повідомив С.Захаров.

Комунальні служби міста продемонстрували виняткову готовність до дій в екстремальних умовах. Зокрема, рятувальники МНС відзначили оперативну та безпомилкову роботу служб, які відповідали за складання протоколу про подію, яка б дала змогу оперативно отримати кошти з резервного фонду держбюджету, у випадку, якби це знадобилося. Кожні дві години відбувалися засідання обласної та міської комісій з ТЕБ та НС, з постійним розглядом та оприлюдненням результатів ліквідації наслідків аварії. На цих засіданнях відповідно до посадових обов’язків головував особисто голова ОДА.

«Роботу міських служб можна оцінити дуже високо. Фактично, місто самотужки справилося із наслідками аварії, всі інші рівні були лише в готовності надати допомогу. Вчасно були підготовлені необхідні документи, були повністю готові рятувальники, загалом продемонстровано відмінну міжвідомчу координацію, але, на щастя, залучення всіх можливих сил та засобів не знадобилося. У той же час, хоча визначення причин виникнення ситуації іще триває, ним займаються компетентні органи, ТЕЦ готова відшкодувати збитки із ліквідації наслідків аварії як комунальним службам, які ліквідовували прориви, так і мешканцям, квартири яких були залиті водою. За даними міської комісії з ТЕБ та НС станом на 19:00 таких налічувалося 31 квартира», – повідомив Станіслав Захаров.

Також за його словами, облік та уточнення завданих міському господарству та приватним квартирам збитків продовжується.

Нагадаємо, що близько 2:30 8 грудня у Миколаєві відбувся гідроудар в системі Миколаївської ТЕЦ. Внаслідок аварії трапилися численні пориви тепломереж, без теплопостачання залишилися 256 будівель у трьох районах міста, зокрема, родильний дім та міська лікарня. Станом на 13:00 було відновлено теплопостачання більшості житлових будинків, яких на той час без тепла залишалося всього 33. На 16:00 без теплопостачання залишалися всього 16 житлових будинків, на 17:00 – 11, а ще через годину, о 18:00 – всього 4 будинки із 256, які залишалися без теплопостачання унаслідок аварії. Станом на 19:30 8 грудня теплопостачання усіх житлових будинків та медичних закладів у Миколаєві було відновлене.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245863352