Комунальне господарство долає складні погодні умови
11.12.2012 | 11:47
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що за оперативною інформацією, яка надійшла від Українського Гідрометеорологічного центру МНС, 11-12 грудня на більшій частині території України очікуються складні погодні умови, оголошене штормове попередження. Комунальне господарство держави будуть випробовувати сніг та мокрий сніг (на півдні, у центральних та східних областях з дощем), місцями сильні опади (у північних, більшості центральних областей сильний мокрий сніг), налипання мокрого снігу, хуртовини та ожеледь. Ускладнення дорожньої обстановки негативно відбивається на зручності пересування вулицями, додає небезпеки на проїзній частині та тротуарах, ускладнює нормальну  життєдіяльність.

Зокрема, 11 грудня на Лівобережжі та в Криму пориви вітру становитимуть 15-20 м/с (до 24 м/с), 12 грудня в Україні загалом – 15-20 м/с; на акваторії Азовського моря очікується посилення швидкості вітру до 25-30 м/с, хвилі підніматимуться до 1,5-2 метрів. Лише 13-15 грудня зазначені природні явища почнуть поступово припинятися, температура знизиться на 3-10°.

У зв’язку із цим Мінрегіон звертається до усіх органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств із проханням звернути особливу увагу на стан очищення вулиць від снігу, забезпечити надійну роботу снігоприбиральної техніки. Адже від злагодженої роботи усіх комунальних служб в умовах інтенсивних опадів залежить безпека людей та нормальна життєдіяльність у населених пунктах.

Мінрегіон наголошує на тому, що усі системи життєзабезпечення та об’єкти благоустрою мають бути готовими до можливих ризиків,  і рекомендує  Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міськдержадміністраціям вжити відповідних заходів щодо забезпечення стабільності функціонування цих систем та об’єктів. 

Окремо радимо тим, хто буде за кермом, залишатися уважними та обережними – на дорогах очікується ожеледиця. Пішоходам слід бути особливо уважними та обережними під час руху поблизу будівель старої забудови, оскільки значно зростає ризик падіння крижаних бурульок та великих мас снігу із двосхилих дахів. Також звертаємося до усіх громадян з проханням, виявляти особливу обережність під час перебування на вулиці, надавати допомогу людям похилого віку та усім, хто її потребуватиме.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245865927